Strona główna » Nietypowa ozdoba na półkę: zestawy LEGO®

Nietypowa ozdoba na półkę: zestawy LEGO®

przez pytanieomieszkanie
zestawy LEGO dekoracje

Zestawy klocków LEGO® kojarzymy głównie z modelami służącymi do zabawy, jednak ich przeznaczenie wiekowe i możliwe zastosowania wybiegają poza sztywne ramy atrakcyjnej zabawki. Jednym z nich jest wykorzystanie ich jako pokojowej dekoracji.

Klocki LEGO® jako ozdoba na półkę?

Pierwszym i najbardziej oczywistym zastosowaniem klocków LEGO® jest oczywiście zabawa i rozwój kreatywności. Z edukacyjnymi i rozrywkowymi walorami klocków ciężko się kłócić i można je uznać za solidny fundament globalnego sukcesu słynnej, duńskiej marki.

Jednak coraz częściej w ofercie Grupy LEGO można znaleźć komplety klocków, które są wręcz „skrojone”, aby dumnie prezentować się na półce lub biurku, a niekoniecznie brać udział w tradycyjnie rozumianej zabawie. Oprócz samego wyglądu i konstrukcji, świadczą o tym tabliczki ekspozycyjne.

Spektrum tematyczne takich zestawów jest naprawdę szerokie. Z jednej strony są to komplety bazujące na wykorzystywanych motywach od lat – takich jak Gwiezdne Wojny™, czy uniwersum Marvela, a z drugiej na zupełnie nowych pomysłach projektantów Grupy LEGO. Niezależnie od tego jaki motyw przewodni wybierzemy, wykonanie takich zestawów potrafi zrobić piorunujące wrażenie. Często składają się one z kilkuset bądź kilku tysięcy elementów; sugerowany wiek to nierzadko 18+, co świadczy o dużym zaawansowaniu konstrukcyjnym.

Oto kilka przykładów zestawów-eksponatów, które miały premierę w 2022 roku:

  • nr 75343 Hełm mrocznego szturmowca™ – przedstawia czarny hełm przedstawiciela sił Imperium, doskonale znany fanom sagi Stars Wars;
  • nr 21322 Globus – zestaw z serii Ideas, który jest świetnym przykładem oryginalnego wykorzystania klocków LEGO® – przedstawia klasyczny globus o wysokości 40 cm;
  • nr 10297 Hotel butikowy – okazały budynek, która spodoba się zwłaszcza fanom architektury z przełomu XIX i XX wieku;
  • nr 31204 Elvis Presley Król – zestaw przeznaczony do powieszenia na ścianie – to obraz „króla rock and rolla” zbudowany z malutkich, płaskich płytek. Można ułożyć trzy różne wersje słynnego piosenkarza.
  • nr 40524 Słoneczniki – dwa żółte słoneczniki, które z powodzeniem można włożyć do prawdziwego wazonu. „Roślinny” zestaw sam w sobie nie jest jednak już nowością – w 2021 roku pojawiło się już kilka kompletów LEGO® z których można stworzyć pokaźną, botaniczną kolekcję (można je zobaczyć tutaj: https://noweklocki.pl/botaniczna-kolekcja-lego)
  Fotopety we wzory - cegła, drewno, bambus, trawa...

Co ciekawe, wśród typowo ekspozycyjnych zestawów klocków można znaleźć nawet takie, które są przeznaczone dla młodszych konstruktorów – doskonałym przykładem są wszystkie komplety z serii LEGO® BrickHeadz. Przedstawiają one w nieco karykaturalny sposób najróżniejsze postacie; figurki charakteryzują się nieproporcjonalnie dużą głową. Zestawy mają niewielkie czarne podstawki i są oznaczone kategorią wiekową 10+.

Oczywiście jedno zastosowanie nie wyklucza drugiego, natomiast postrzeganie zestawów LEGO® jako ozdoby dla niektórych może być nowością. Jest to jednak oryginalny i niebanalny pomysł na element wystroju, na który z pewnością większość od razu zwróci swoją uwagę.

Artykuł zewnętrzny

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.