Strona główna » Nie daj się zaszufladkować

Szuflady są tak nieodłącznymi częściami mebli, że rzadko kiedy poświęcamy im więcej uwagi. Tymczasem życie bez nich nie byłoby proste. Wystarczy zastanowić się nad tym, jak wiele do nich chowamy i jak ułatwiają nam znalezienie domowych drobiazgów. Dlatego liczba, rodzaj oraz pojemność szuflad powinny być ważnymi argumentami przy wyborze nowych mebli.
    
Szuflada na pierwszym planie
O tym, jak często korzystamy z szuflad możemy się przekonać, rozglądając po własnym mieszkaniu. Znajdziemy je w sypialni, salonie, kuchni i przedpokoju. Niejednokrotnie szuflady występują w połączeniu z półkami i drążkami ubraniowymi i dlatego w sypialni znajdujemy je przede wszystkim w komodach i szafach garderobianych. Te ostatnie coraz częściej mają je dyskretnie ukryte za drzwiami przesuwnymi. Bardzo praktyczne są też szuflady umiejscowione w podstawie łóżka. Chętnie takie rozwiązanie wybiera się do  małych pokojów, gdyż ułatwia ono  przechowywanie pościeli. Nie możemy też zapomnieć o szafkach nocnych, które mimo małych rozmiarów powinny mieć chociaż jedną szufladę. Wśród mebli do pokoju dziennego znajdziemy pojemne regały i biblioteki, które poza rzędami półek, posiadają także jedną lub kilka szuflad. Szuflady na przedpokoju są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zgromadzić w jednym miejscu klucze, dokumenty, czapki, rękawiczki oraz inne drobiazgi.
   
          
Kolekcja BIANCA        Kolekcja DOBLE              Kolekcja GOLDEN

Kolekcje dla wymagających
Wśród kolekcji firmy Meble WAJNERT na szczególną uwagę zasługuje kolekcja GOLDEN, w której  znajdziemy szafy garderobiane z obszernymi szufladami na bieliznę i drobną odzież, komody dedykowane do sypialni oraz takie, które dzięki przeszkleniu, służą jako eleganckie witryny w salonie. Praktyczne szuflady znajdziemy także w innych elementach tej kolekcji, a mianowicie w szafkach RTV, stolikach nocnych, biurku i szafce na buty. Jest to idealna kolekcja dla osób konsekwentnych, które chcą całe mieszkanie umeblować w tym samym stylu, a jednocześnie zależy im na wysokiej funkcjonalności mebli.
W eleganckiej kolekcji SELENE szuflady stały się ważnym elementem dekoracyjnym, gdyż ich fronty ozdobione są tkaniną z kontrastującymi przeszyciami. Jest to nietuzinkowe rozwiązanie, które dodaje szufladom odrobiny lekkości, a jednocześnie nie odejmuje im użyteczności. Tak wykończone szuflady znajdziemy w szafach, witrynach, komodach oraz szafce RTV i stoliku nocnym. Występują one obok tradycyjnie wyglądających szuflad, dzięki czemu tkanina pozostaje ciekawym akcentem i nie dominuje nad kasztanowym kolorem mebli.
Także szuflady z kolekcji SUNSET pełnią w niej ważną rolę dekoracyjną. W tej linii mebli znajdziemy bardzo wysokie szuflady, w których można przechowywać rzeczy o nietypowych gabarytach. Pojawiają się one w szafach garderobianych i komodach. Natomiast tam, gdzie szuflady muszą być nieduże – czyli w szafkach RTV i biurkach – mają one tradycyjne wymiary.
W kolekcji DOBLE białe lub czarne fronty szuflad fantastycznie kontrastują z korpusem w barwie orzech persja. Warto docenić je nie tylko za estetyczne walory, lecz także za użyteczność.
        
Kolekcja SUNSET                   Kolekcja DOBLE

Bardzo nowoczesna kolekcja MALIBU jest dowodem na to, że miejsce na szuflady znajdzie się także w nietypowych meblach. Takim właśnie jest dwustronny regał, który oprócz tego że jest wygodną biblioteką i miejscem na wyeksponowanie ciekawych bibelotów, może służyć do dzielenia  powierzchni pomieszczenia. Piękne, lakierowane na wysoki połysk fronty szuflad w odcieniu śliwy ciekawie kontrastują z korpusem w kolorze ecru, dodając kolekcji niebanalnego stylu.
Szuflad nie brakuje też w innych kolekcjach firmy Meble WAJNERT. Na pewno warto zwrócić  uwagę na serie: BIANCA, ABELLA oraz meble młodzieżowe: ELMO, ENYO i FLIPPER. Te ostatnie wzbogacone są o szuflady, w których przechowywać można książki, zabawki i pomoce naukowe.

  Woda kranowa do picia - fakty i mity

Wygoda na wyciągnięcie ręki
Wybierając meble z oferty firmy Meble WAJNERT, możemy być pewni, że nie będziemy mieć problemu z ciężko wysuwanymi, skrzypiącymi szufladami. Zastosowane zostały w nich bowiem prowadnice kulkowe, które pozwalają na pełne wysunięcie szuflad oraz dostęp do całej ich zawartości. A co najważniejsze – wysuniecie ich nie wymaga już najmniejszego wysiłku. Dzięki blokadom zabezpieczającym nie musimy się też obawiać, że wysunięta szuflada wypadnie z szafki.
Poruszając temat szuflad nie można pominąć kwestii uchwytów, który za każdym razem oznacza coś innego i myli się ten, kto sądzi, że jest to mało znaczący drobiazg! Do mebli firmy Meble WAJNERT dobierane są uchwyty idealnie dopasowane do stylistyki danej kolekcji, dlatego mogą być one chromowane, w kolorze satyny, metalowe, z tworzywa sztucznego, drewniane, jedno i dwupunktowe.
          
Kolekcja ABELLA          Kolekcja SELENE         Kolekcja GOLDEN                         

I tak na przykład połyskujący chrom uchwytów podkreśla nowoczesny styl kolekcji GOLDEN i MALIBU oraz ciekawie kontrastuje z materiałowym obiciem szuflad z serii SELENE.  Delikatne satynowane uchwyty – nawierzchniowe lub wpuszczone w profil znajdziemy w meblach SUNSET. Podobne uchwyty pojawiają się w kolekcji DOBLE, które jednak w pewnych bryłach zostały zastąpione przez bezuchwytowy system otwierania drzwi push-on.

            
Kolekcja ENYO             Kolekcja ELMO                      Kolekcja FLIPPER

Ponieważ meble dla młodzieży muszą być tak wyjątkowe, jak ich młodzi właściciele, to zdobiące je uchwyty są także nietypowe. W kolekcji ENYO dostępne są one w kilku kolorach – pomarańczowym, zielonym i czerwonym. Dziecięce meble ELMO mają bezpieczne uchwyty wykonane z silikonu w kolorach – niebieskim, zielonym i pomarańczowym. By wybór opcji był pełen – kolekcja FLIPPER wykończona jest wycięciami, które pozwalają na ich bezuchwytowe otwieranie.

więcej na stronie www.wajnert.pl oraz w katalogu 2010/2011 firmy Meble WAJNERT

  Nowoczesne meble pokojowe z lustrem weneckim

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.