Strona główna » Narożnik do salonu

Podczas urządzania w mieszkaniu strefy wypoczynku najwięcej uwagi poświęcamy meblom tapicerowanym, bo to od ich wygody zależy czy wolne chwile upłyną nam przyjemnie. Na przykładzie narożnika Focus marki WAJNERT MEBLE pokażemy elementy, którym warto się przyjrzeć wybierając meble do salonu.

Pierwszym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebla jest jego rozmiar. Żeby uniknąć efektu przytłoczenia pomieszczenia warto wybrać bryłę o kompaktowych wymiarach taką, jak np. FOCUS (szerokość 255 x 195 cm, głębokość 98 cm, wysokość w zależności od ustawienia zagłówka od 95 do 104 cm).
Drugim parametrem jest styl wnętrza, do którego ma pasować mebel. W nowoczesnych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się proste w formie bryły ozdobione ciekawymi detalami. W przypadku narożnika FOCUS jest to efektowna, chromowana listwa umieszczona na boku i stabilne, chromowane nogi. Warto, aby detale decydujące o urodzie mebla współgrały z innymi dodatkami takimi jak uchwyty mebli systemowych, klamki czy lampy.
Ponadczasowego wyglądu każdemu salonowi nadają meble wykonane w skórze lub jednolitej tkaninie obiciowej takiej jak Haiti czy Genua, w której może być wykonany model FOCUS. Takie rozwiązanie ułatwi w przyszłości zmianę wystroju wnętrza bez konieczności wymiany mebli.

Dodatkowa funkcja – spanie

Jeśli mebel wypoczynkowy ma być częścią strefy gościnnej to powinien być wyposażony w funkcję spania. Narożnik FOCUS został wyposażony w prosty w obsłudze mechanizm rozkładania miejsca do spania typu „delfin”, pozwalający uzyskać wygodną powierzchnię 120×198 cm. Komfort jej użytkowania podnoszą sprężynujące bukowe listwy, które zamiast tradycyjnej twardej płyty, podtrzymują materac. Narożnik posiada także obszerny pojemnik na pościel z systemem wentylacji, który z pewnością przyda się do przechowywania dodatkowych koców czy poduszek.

Warto także pomyśleć o dodatkowych zaletach takich jak ruchome zagłówki, których wysokość i kąt nachylenia można dostosować do najwygodniejszej dla siebie pozycji. FOCUS wyposażony jest w trzy takie zagłówki, dzięki którym jego codzienne użytkowanie jest jeszcze przyjemniejsze.
Sprawdź promocyjne ceny modelu FOCUS tutaj:

  Rozkładany narożnik - fiolet i kwiaty

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.