Strona główna » Najpopularniejsze fototapety w naszych mieszkaniach

Najpopularniejsze fototapety w naszych mieszkaniach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Moda na fototapety powraca. Panoramiczne widoki na ścianach w salonie, natura na fototapetach w jadalni, kuchni czy nawet w łazience. Nowoczesne technologie pozwalają zamontować fototapetę w dowlnym miejscu w naszych mieszkaniach.

Zdjęcia znajdziemy w bazie Fotolia – to największy bank zdjęć, który współpracuje z kilkudziesięcioma firmami produkującymi fototapety. Jakie motywy najbardziej kochają Polacy? Prezentujemy pięć najczęściej wybieranych fototapet w ciągu ostatniego roku.

Fototapety są dostępne w wielu różnych technikach montażu, wodoodporne i bardzo trwałe, dzięki czemu fototapetę możemy mieć już nawet w kuchni czy w łazience. Mnogość wzorów, kolorów i motywów jest właściwie nieograniczona. Wydawałoby się, że artyści fotograficy, graficy i malarze, dają nam tak wiele możliwości wyboru, że nie sposób się zdecydować. A jednak – jest pięć najpopularniejszych fototapet wybieranych w ostatnim roku.

Białe tulipany
Najczęściej wybieraną fototapetą w 2012 roku jest fototapeta przedstawiająca białe tulipany zroszone wodą. To obraz, który najchętniej wybieramy do ozdoby i rozświetlenia kuchni czy innego pomieszczenia. Jednocześnie uspokaja i urozmaica wnętrze. Neutralne białe kwiaty, połączenie delikatnych kolorów – bieli i zieleni, sprawia, że wnętrze staje się harmonijne i przyjazne. Krople wody i biel nadają obrazowi świeżości, a przestrzeń, w której zostaje umieszczony nabiera lekkości i wiosennej aury.

Wieża Eiffla
Na drugim miejscu wśród najbardziej popularnych motywów architektonicznych pojawia się Wieża Eiffla. W odcieniach szarości, z jednym tylko punktem kolorystycznym – czerwonym samochodem (klasyczny model Citroena CV). To obraz wybierany najczęściej do sypialni, przywołujący skojarzenia romantycznej atmosfery Paryża. Fototapety tego typu często są wspomnieniem podróży do miasta, którego widok ozdabia naszą ścianę. W ciągu dwóch ostatnich lat, wśród wybieranych fototapet najczęściej pojawiają się motywy architektoniczne i panoramy miast. Niezwykle popularne są obrazy podświetlonych mostów, zarówno w kolorze, jak i w wersji czarno-białej, a także centra dużych miast po zmroku.

  Czy czarna ściana jest ładna

Nowy Jork
Na miejscu trzecim znalazła się panorama Nowego Jorku, z podświetlonym mostem na pierwszym planie. Zdjęcia w odcieniach szarości są popularniejsze, ponieważ pasują do większości pomieszczeń. Można je zamontować zarówno w prywatnym domu czy mieszkaniu, jak i w miejscach publicznych, w kawiarniach, restauracjach, pubach.

Most Brookliński
Czwarte miejsce w rankingu najbardziej popularnych fototapet zajęło zdjęcie Mostu Brooklińskiego skąpanego w promieniach słonecznych. To zdjęcie jest wybierane w dwóch odcieniach: szarości lub w wersji sepia. Umyślnie postarzane obrazy dodają wnętrzom tajemniczego charakteru. Zdjęcie mostu może także dla wielu osób mieć znaczenie symboliczne – po jego drugiej stronie czeka coś dobrego. Ponadto obraz ten daje wrażenie przestronności i głębi.

Światła Nowego Jorku
Rozświetlony Nowy Jork w intensywnych, przyciemnionych barwach – fiolet, granat i żółto-pomarańczowe światła – to obraz, który uplasował się na piątym miejscu w rankingu TOP 5. Dość często pojawia się w salonach naszych domów, ale także w miejscach publicznych, jak kawiarnie i restauracje. To motyw, który króluje także w sypialniach i jadalniach mieszkań.

Natura, panoramy miast, podróże i architektura to motywy często wybierane na fototapety. Takie zdjęcia, a także wiele innych, można kupić w największym banku zdjęć Fotolia. Bank zdjęć Fotolia zawiera ponad 19 milionów różnego rodzaju zdjęć i grafik, również o wiele bardziej awangardowych, abstrakcyjnych, dosłownie z każdej tematyki.

zdjęcia Fotolia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.