Strona główna » Mieszkanie w stylu skandynawskim ocieplone drewnem – czyli styl hygge

Przy urządzaniu tego mieszkania projektantka czerpała inspiracje ze stylu skandynawskiego ocieplonego dodatkami z drewna. Powstały wnętrza jasne i przytulne, w których panuje klimat w duńskim stylu hygge.

Inwestorzy chcieli mieć bardzo spójne stylistycznie i przytulne wnętrze, w stonowanych barwach, ale z małym pieprzykiem. Baza jest utrzymana w tonacji bieli, szarości i drewna, wszystkie trzy łazienki wykończone są w tych samych płytkach, żeby utrzymać spójność całego projektu. Przełamanie tworzą miedziane dodatki (lampy, lustro, dekoracje, nawet garnki klientka wybrała w tym wykończeniu) i niebieskie akcenty w postaci krzeseł na miedzianych nogach i płytek w kuchni, które są nawiązaniem do Majorki, którą właściciele darzą szczególnym sentymentem” – mówi projektantka Zuzanna Kuc.

Inspiracje Zuzanna Kuc czerpała ze stylu skandynawskiego ocieplonego dodatkami z drewna, tworząc klimat w stylu hygge. Kuchnia wykończona we wzorzystych płytkach nawiązuje do Południa Europy, a wejście do kuchni z witrynami nieco idzie w stronę klasycznego podejścia.
Uwagę zwraca przede wszystkim zabudowa z belek przechodząca przez cały salon, tworząc swego rodzaju bramę, podświetloną taśmami LED po obu stronach. Zobacz jak stosować taśmy LED

  • Połączyłam ścianę na wejściu do salonu ze strefą TV za pomocą belek na ścianach i na suficie, idealnie to wypadało kompozycyjnie i wymiarowo. Belki miały za zadanie dodać przytulności wnętrzu i rozdzielić strefę jadalni od strefy wypoczynku – mówi Zuzanna Kuc.
Grzejnik Zeus marki LUXRAD dopasowany stylem do zabudowy
Jadalnia w stylu hygge

W tym wnętrzu wszystkie meble, dodatki, elementy wyposażenia wnętrza idealnie ze sobą współgrają. Tak jest również z grzejnikami. Ten wybrany przez projektantkę – Zeus marki LUXRAD idealnie komponuje się z zabudową z belek, która jest główną dekoracją i sercem mieszkania. Dzięki temu, że jest utrzymany w tym samym stylu, tworzy jej kontynuację i harmonijnie współgra z belkami.
„Zależało mi na wyborze mebli i oświetlenia, które tworzą spójną całość. Tworząc zabudowę z belek – miałam świadomość, że to właśnie ona jest głównym bohaterem tego wnętrza. Z jednej strony było to utrudnienie, żeby znaleźć elementy wyposażenia, które nie będą dla niej konkurencją. Tak było również z grzejnikiem. Na szczęście obecnie wybór grzejnika, który idealnie pasuje do projektu nie jest problemem. Jeszcze do niedawna ten element był ukrywany w projektach ze względu na swój wygląd, a dziś wprost przeciwnie – jest integralną częścią aranżacji. Model Zeus udowadnia coś jeszcze. Grzejnik może być również dekoracją we wnętrzu” – dodaje Zuzanna Kuc.

  Kuchnia w stylu rustykalnym

Projekt: Zuzanna Kuc ZU projektuje www.zuprojektuje.pl

Może Cię zainteresować: