Strona główna » Mieszkanie w stylu loft w trzech wersjach

Trzy wersje tego samego mieszkania w stylu loft. Student, para, rodzina z dzieckiem – zobacz trzy wersje apartamentu pokazowego Nowej Papierni Ultra Novej.

Pokazowy soft loft ma 46 m kw. oraz 2,7 m wysokości. Został wykończony w standardzie High Basic – to między innymi ręcznie robiona cegła, beton dekoracyjny, płytki 3D czy pluszowe panele ścienne. Teraz znane w całej Polsce dwie specjalistki od metamorfoz wnętrz, dekoratorki z bloga „Pani to potrafi” – Anna Drozd i Beata Łańcuchowska – zaaranżowały jego przestrzeń na nowo, wykorzystując proste dodatki.

– Wytyczenie stref, zabawa meblami, w połączeniu z kilkoma dodatkami pozwalają zupełnie zmienić tę samą przestrzeń – mówi Beata Łańcuchowska, autorka aranżacji.

Spis treści porady

Małe mieszkanie dla singla

Pierwsza aranżacja to mieszkanie dla singla. Salon został pomyślany jako otwarta przestrzeń. Umieszczono w nim jedynie to, co niezbędne. Wygodna sofa zaprasza do relaksu. Przy niej stoi niewielki okrągły stolik, który przyda się do wypicia porannej kawy czy jedzenia śniadania.

Szybka metamorfoza dzięki kolorom Większe posiłki można zjeść przy dużym stole z krzesłami, który wytycza strefę jadalnianą. W mieszkaniu singla zdecydowanie nie mogło zabraknąć detali wyrażających jego zainteresowania. W tym przypadku to: zegar wpisany w koło rowerowe, czarno-białe grafiki, a także wysoka stojąca lampa, która przypomina, że znajdujemy się w mieszkaniu inspirowanym loftami.

Styl loft dla dwojga

To wersja na dwie osoby. Sofa, pufy oraz fotel otaczają stolik-skrzynię, co sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu – we dwoje lub w towarzystwie znajomych. Znajduje się tutaj także kącik do pracy, który może spełniać funkcje stołu jadalnianego. Dodatki, takie jak narzuta, puszysty koc, dywan z frędzlami, stolik kawowy, poduszki budują przytulny klimat.

Pojawiło się więcej kolorów – głównie zieleni i złota, które są bardzo modne w tym sezonie. Ciekawym urozmaiceniem jest wolno stojący kominek, który nie tylko i nadaje wyjątkowego charakteru wnętrzu, ale jest przy tym symbolem domowego ogniska. Salon jest otwarty na kuchnię.

  Kanapa 2- lub 3-osobowa, fotel albo narożnik - zestaw Kler

Dla rodziny z dzieckiem

Trzecia propozycja odpowiada potrzebom rodziny z dzieckiem. Salon nadal pełni swoje funkcje, ale pojawia się przestrzeń do zabaw z dzieckiem i kolor pomarańczowy ożywiający całość. Tej barwy są grafiki w ramach, bujany fotel oraz koń na biegunach. Akcenty są mocne, jednak użyte tylko w kilku miejscach nie dominują, a przy tym dodają energii mieszkaniu. Stolik kawowy to jeden z modułów narożnej sofy. Skrzynia pełni rolę szafki telewizyjnej.

– Aranżacja apartamentu w Nowej Papierni jest prostsza niż gdziekolwiek indziej – mówi Anna Osiecka, marketing manager Nowej Papierni. – Personalny stylista przeprowadza szczegółowy wywiad, poznaje upodobania, założenia estetyczne, funkcjonalne oraz wytyczne dotyczące niestandardowego wyposażenia. Na podstawie zebranych informacji przedstawia propozycje wykończenia, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób – dodaje.
Zakończenie budowy osiedla Nowa Papiernia Ultra Nova planowane jest na marzec 2018 roku.

Więcej informacji: www.nowapapiernia.pl

Może Cię zainteresować: