Strona główna » Mieszkanie w pastelach – kobiecy apartament

To mieszkanie jest oazą kobiecości. Zostało zaprojektowane z myślą o dwóch kobietach: mamie i córce. Dzięki projektantkom Elizie Wojtasiewicz i Katarzynie Olejarz, powstało wnętrze emanujące elegancją, kobiecością i subtelnym pięknem. W przedsięwzięciu wspierała je sieć salonów z wnętrzarskimi perłami – Dekorian.

Prawie 90-metrowy apartament znajduje się na kameralnym osiedlu domków jednorodzinnych, w przyjemnej, zielonej okolicy w Kielcach. Właścicielka – młoda bizneswoman, pasjonatka jazdy konnej, sztuki i podróży, dzieli go ze swoją nastoletnią córką.

Przytulne i ciepłe mieszkanie

Inwestorka wiedziała, czego oczekuje od projektu. Planowała zamieszkać we wnętrzach urządzonych ponadczasowo, jednak niekoniecznie w kolorach tak modnej szarości czy bieli. Zależało jej na zbudowaniu klimatu przytulności i intymności, a zarazem nadaniu wnętrzom wysublimowanego charakteru.

Zaplanowanie układu funkcjonalnego było wyzwaniem dla projektantek, bo apartament powstał poprzez połączenie dwóch lokali. Zmianę usytuowania kuchni oraz łazienek poprzedziły prace związane z przenoszeniem instalacji wodnych, kanalizacyjnych, podłączeniem wentylacji i klimatyzacji.

W efekcie powstał bardzo przejrzysty układ: przestronny hol z lustrzaną zabudową; część dzienna – salon płynnie przechodzący w jadalnię i otwarta kuchnia z półwyspem; część prywatna – sypialnia mamy połączona z łazienką oraz strefa dla córki.
Projektantki z pracowni KAZA bardzo kompleksowo potraktowały zadanie stworzenia wnętrza bardzo kobiecego. I nie tylko o wystrój tu chodzi. Na przykład tradycyjne narożniki zostały zaokrąglone, a to nadało wnętrzu miękkości i lekkości.

Obłe kształty stały się powtarzającym motywem we wnętrzu. Opływowy kształt ma efektowna wyspa kuchenna. W łazience sąsiadującej z sypialnią pani domu, jest też owalna wolno stojąca wanna. Koliste formy przybrały kuchenny stół oraz lampy – między innymi organiczna Nafir Axo Light (z oferty Dekoluce) w jadalni, czy oryginalne stoliki kawowe wykonane z pnia drzewa (projektu polskiej pracowni Malafor).

Kolory w kobiecym mieszkaniu

Stonowane barwy są w części dziennej, bardziej energetyczne w pokoju córki – pudrowe róże, szarości, błękity, przechodzące w dostojne grafity i turkusy ocieplone złotymi akcentami i kolorem drewna, przełamane dziewczęcym pink flamingo.
Ściany w mieszkaniu są pokryte świetnie skomponowanymi okładzinami, tworzącymi atmosferę luksusu i zmysłowości.

  Zasłona prysznicowa pełna romantyzmu

Uwagę przykuwają świetliste tapety Omexco z kolekcji Cobra i Horizons (dystrybuowane przez sieć Dekorian), tynk strukturalny włoskiej marki Metropolis w pokoju córki, czy wyglądające jak marmur spieki kwarcowe Laminam (dostępne w salonach Dekorian).

Grube zasłony, aksamitna tapicerka mebli, miękki dywan Epic Carpets z kolekcji Aurora, kuszą by się w nich zatopić. Wieczorem, przy zapalonym kominku, mieszkanie jest miejscem, którego nie chce się opuszczać. Niewątpliwie, stanowi niekwestionowaną enklawę kobiecości i stylu.

Więcej informacji na temat pracowni KAZA: https://www.facebook.com/kazainteriordesign

Portfolio produktów sieci Dekorian na www.dekorian.pl

Może Cię zainteresować: