Strona główna » Mieszkanie dla pary z dzieckiem w Krakowie – jakie wybrać?

Mieszkanie dla pary z dzieckiem w Krakowie – jakie wybrać?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
mieszkanie

Wybór mieszkania dla pary z dzieckiem to duże wyzwanie. Takie lokum musi bowiem pełnić sporo funkcji i zapewniać komfort wszystkim domownikom. W Krakowie oferta deweloperów jest na tyle bogata i zróżnicowana, że każda rodzina znajdzie odpowiednie dla siebie lokum.

Mieszkanie dla pary z dzieckiem – jaki metraż?

Jak informują przedstawiciele firmy Ekopark, większość par z dziećmi szuka w Krakowie dwupokojowego mieszkania. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się lokale trzypokojowe i większe. Decyduje o tym w głównej mierze czynnik finansowy – nie wszystkich stać na bardzo duże mieszkanie, chociaż z czysto ekonomicznego punktu widzenia im większy metraż, tym niższa cena za metr kwadratowy. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Krakowie wynosi ok. 9500 zł.

Mieszkanie dla pary z dzieckiem – jaka lokalizacja?

Lokalizacja mieszkania to niezwykle istotny aspekt, dlatego również pod tym kątem należy sprawdzić poszczególne inwestycje deweloperskie. Kraków jest miastem, gdzie co roku powstaje mnóstwo nowych mieszkań. Z ciekawszych inwestycji można wymienić m.in. osiedle „U Przybyszewskiego” położone w miejscu, gdzie spotykają się prestiżowe dzielnice stolicy Małopolski, a mianowicie: Stare Bronowice, Krowodrza, Błonia i Wola Justowska. W każdym razie lokalizacja powinna zapewniać bezproblemowy dojazd do pracy, przedszkola czy szkoły.

Mieszkanie dla pary z dzieckiem – jaki rozkład pomieszczeń?

Rozkład pomieszczeń to jeden z najważniejszych czynników, jaki trzeba mieć na względzie przy wyborze mieszkania dla pary z dzieckiem. Należy pamiętać o zapewnieniu każdemu domownikowi prywatnej przestrzeni, co daje poczucie swobody. Istotne jest również to, aby w mieszkaniu nie zabrakło przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy – przy dziecku jest to wręcz nieodzowne.

  Czy warto kupując mieszkanie dokupić komórkę lokatorską?

Warto poza tym brać poprawkę na to, że wyższa kondygnacja oznacza m.in. trudności z wniesieniem wózka. Dobrze jest zatem, aby w budynku znajdowała się wózkownia lub przynajmniej winda, co rodzinie bardzo ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.