Strona główna » Miejsce na buty; przechowywanie butów

Miejsce na buty; przechowywanie butów

przez pytanieomieszkanie

Zacznijmy od tego, że buty nie mogą leżeć niechlujnie rzucone na półkę czy na podłogę, jedne na drugich. Takie ich traktowanie na pewno nie wpłynie na dobry wygląd ubuwia, a tym samy ucierpi nasz wizerunek. Bo przeciez buty (zadbane buty!) to kropka nad I całego stroju. Dlatego dbajmy o nie. Impregnujmy, pastujmy, regularnie czyśćmy z kurzu i brudu. Odwdzięczą się z pewnością.

Miejsce na buty w systemach do przechowywania

Jeżeli masz miejsce na zabudowę w garderobie czy w dużej szafie, to najlepszym pomysłem jest wykorzystanie specjalnych systemów (np. takich firm jak Elfa lub Raumplus). System Elfy składa się z pionowych i poziomych listew, do których mocuje się kosze, półki, drążki i wieszaki.

Samodzielnie komponuje się wybrane elementy, również takie dopasowane do przechowywania różnych fasonów butów. Na płaskie mokasyny czy trampki najlepsze są ażurowe półki, a na buty na wysokim obcasie specjalne drążki. Swoboda regulacji odległości pomiędzy nimi sprawia, że nie musisz już układać par jedna na drugiej lub zaginać wysokich kozaków, żeby zmieściły się na niskich półkach. Wbudowane prowadnice i zintegrowane rolki umożliwiają ciche i płynne wysuwanie półek i drążków.

Zanim kupimy półki czy drążki zastanówmy sie jakie mamy obuwie, ile, co powinno byc zawsze pod ręka a co niekoniecznie.

Miejsce na buty „pod ręka” – półki, półeczki

Lubimy, gdy obuwie, w którym chodzimy na co dzień jest zawsze „pod ręką”, a właściwie pod nogą 🙂 I pierwsze co przychodzi do głowy – postawić buty na podłodze przy ścianie. I niestety potykamy się o nie, przerwacamy je, wygląda to niechlujnie i bałaganiarsko, a przy tym buty się niszczą. Może więc lepiej postawić je nie przy ścianie, ale na ścianie w przedpokoju?! I jest to możliwe. Są w sklepach specjalne półki w róznych ciekawych kształtach, które montuje się do ściany na wygodnej wysokości.

Miejsce na buty w pudełkach

To rozwiązanie nie jest żadnym odkryciem ani niczym nowym. Aczkolwiek przechowywanie butów, które nosimy na co dzień w taki sposób będzie uciążliwe.

  Jaki wybrać kolor blatu do kuchni

Dlatego do pudełek można schować obuwie sezonowe, które nie musi być pod ręką. Najwygodniejsze są pudełka przezroczyste – wtedy nie ma wątpliwości jakie buty leżą w środku. Pudełka przeznaczone na buty mają też szczeliny wentylujące.

Miejsce na buty w przedpokoju

Klasycznym miejscem na buty są szafki w przedpokoju. I bardzo dobrze, bowiem tak jest najpraktyczniej. Kupując szafki na obuwie sprawdźmy jakiej wielkości półki są wewnątrz, jakiej wysokości buty się zmieszczą, ile par.

W ofercie sklepów są nie tylko klasyczne szafki, ale i ławy przedpokojowe, będące jednocześnie skrzyniami na buty. I tu uwaga – nie wrzucajmy butów do takiej skrzyni luzem. Po pierwsze będzie problem ze znalezieniem pary, po drugie buty będę brudne i pogięte. Najlepiej włożyć pary butów do wcześniej opisanych pudełek.

Zdjęcia Elfa, Raumplus, Dekoria.pl, Fabryka Form, Blach Red White

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.