Strona główna » Miejsce na biurko w pokoju połączonym z kuchnią

Miejsce na biurko w pokoju połączonym z kuchnią

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zaczynamy urządzać nasze pierwsze mieszkanie. Jak urząadzić salon z kuchnią, aby znalazł się w nim kącik wypoczynkowy z tv, stół z możliwością rozkładania, by móc ugościć rodzinę? Jak najlepiej wykorzystać powierzchnię w kuchni na szafki i agd? Chcemy też uniknąć wstawiania do naszej sypialni biurka do pracy – gdzie moglibyśmy je umieścić?

Na plan, który przysłaliście wrysowałem moją propozycję. Zacznijmy od stołu – stół powinien stać jak najbliżej kuchni, dzięki czemu nie trzeba będzie dużo chodzić np. z naczyniami podając obiad czy śniadanie. Takie ustawienie, jakie proponuję po pierwsze oddziela kuchnię od części przedpokojowej, a po drugie powstaje minijadalnia – jest na tyle dużo miejsca, że w przypadku wizyty gości możemy przesunąć stół w stronę salonu, rozłożyć go i wszyscy się zmieszczą.
Kanapa – ustawiona w takim miejscu pozwala oddzielić miejsce na biurko do pracy. Osoba pracująca odwrócona jest tyłem do telewizora, co pomoże w skupieniu się na swoich zadaniach. Natomiast kanapa stoi naprzeciwko telewizora, więc mamy najbardziej komfortowe rozwiązanie do wypoczynku.
Moim zdaniem to jest najlepsza opcja ustawień mebli w tym pomieszczeniu, które przez skośną ścianę z wyjściem na balkon nie daje nam na wiele opcji. Mam nadzieję, że udało mi się pomóc.

projekt Michał Zawadzki

 

  Projekt przeniesienia kuchni i połączenia jej z pokojem

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.