Strona główna » Metamorfoza małego pokoju

Mały pokój dzienny został odnowiony szybko i niedrogo. Właścicielce znudziły się modne kilkanaście lat temu ciepłe barwy i dość banalne meble. Za pomocą farb renowacyjnych V33 i zaledwie kilku dodatków udało się przeprowadzić metamorfozę pokoju i zmienić go w w minisalon.

Metamorfoza pokoju nie zrujnowała budżetu. Całość kosztowała niespełna 1000 zł. Autorki bloga z Pani to potrafi – Beata Łańcuchowska i Anna Drozd wykonały projekt tej metamorfozy i go zrealizowały. Dzięki bogatej palecie farb renowacyjnych do różnorodnych powierzchni dokonały „wnętrzarskich rewolucji”.

Po przeprowadzeniu wizji lokalnej, okazało się, że w salonie, w którym miała nastąpić metamorfoza podłogi, króluje słoneczny żółty zestawiony z drewnopodobną płytą meblową. Estetyka popularna jakieś 10-15 lat temu. Było jasne, że przemalować trzeba będzie wszystko: ściany, podłogę i meble.

Malowanie ścian i podłogi

Metamorfoza zaczęła się od przemalowania ścian. Ponieważ pokój jest bardzo mały – jego powierzchni to około 14 m kw – zdecydowano się na biel oraz beżową szarość we wnęce. Delikatny kolor urozmaica wnętrze, a jasne odcienie nie przytłaczają i dodają mu optycznie przestrzeni.

Później przyszedł czas na metamorfozę starych paneli. Podłoga wyglądała na wiekową – gdzieniegdzie na łączeniach kolor był poprzecierany, a miejscami widać było drobne uszkodzenia. Jednak jej kolor nie był wcale zły. Karmelowy odcień brązu pięknie wyglądał w słońcu i kontrastował z białymi już teraz ścianami.

Ania Drozd i Beata Łańcuchowska postanowiły namalować na panelach obszerny wzór na kształt ozdobnego dywanu o wymiarach 250 x 250 cm. Do metamorfozy wybrana została farba marki V33 Podłogi drewniane & schody. Do dużych kwadratów zastosowano kolor biały pieprz, do małych i obramienia: kolor ciemny grafit. Cała operacja była dość skomplikowana, gdyż każdy kolor trzeba było malować osobno pomagając sobie szablonami i taśmą maskującą.

Dużym, dominującym elementem całego pokoju była szafa. Rozwiązaniem okazało się nadanie jej innego charakteru i przemalowanie mebla. Farby kredowe do malowania mebli Aby optycznie wysmuklić dość przysadzisty mebel pomalowano go na biało, a dodatkowo na frontach powstały podłużne obramowania w kolorze czarnym. Całość stała się bardziej elegancka.
W salonie pojawiło się jeszcze kilka dodatków zgranych z wnętrzem – mały stolik, kontrastujący fotel i nadające przytulności tkaniny. Całą metamorfozę udało się przeprowadzić w jeden weekend.

  Nowe wzory laminatu - Pfleiderer HPL Daglezja

Farby Renowacyjne V33 Podłogi i Schody

Farba Renowacyjna jest pzeznaczona do malowania podłóg i schodów. Co ważne, można nimi malować nie tylko podłogi drewniane pokryte lakierem, ale również panele. Nie ma konieczności usuwania starej powłok i stosowania warstwy podkładowej. Przed nałożeniem nowej warstwy wystarczy jedynie lekko zmatowić powierzchnię, usunąć zabrudzenia i tłuszcz. Znakomita rozlewność powoduje, że farba równo i dokładnie kryje. Samodzielne malowanie jest proste, gdyż farba nie kapie z v33 farby renowacjapionowych płaszczyzn, takich jak listwy przyścienne czy podstopnice.

Do wyboru mamy kolory: biały, biały pieprz, rafię, szary marengo, ziemię Afryki, ciemny grafit, tytan i terakotę. Pomalowana Farbą Renowacyjną V33 drewniana podłoga uzyskuje eleganckie, satynowe wykończenie. Przy zachowaniu zaleceń producenta odnośnie aplikacji – nałożenie dwóch warstw i pozostawienie do całkowitego wyschnięcia przez 12 godzin. Powłoka nie łuszczy się, jest odporna na uderzenia i ścieranie oraz łatwo się czyści przy użyciu standardowych detergentów.

Może Cię zainteresować: