Strona główna » Malowanie sypialni; jak rozjaśnić ciemny pokój dzięki home stagingowi

Malowanie sypialni; jak rozjaśnić ciemny pokój dzięki home stagingowi

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mieszkania w bloku są często niedoświetlone. Jeśli pokój jest ciemny to wiele mogą pomóc kolory. Malowanie sypialni na odpowiednie kolory odmieni wnętrze, rozjaśni ciemny pokój.

Mamy przykład ciekawej metamorfozy pokoju, a dokładnie sypialni. To właśnie pomalowanie ścian w sypialni odmieniło wnętrze, rozjaśniło ciemny pokój. To mieszkanie było pokazywane w programie wnętrzarskim „Szybkie Metamorfozy”. Odmieniła je Magdalena Borowiak-Wróblewska, architekt wnętrz. Gospodarzom marzyła się jasna i klimatyczna sypialnia, w której z przyjemnością będą spędzać czas.

Biały kolor rozjaśnia

„Zmiana kolorystyki nie tylko rozweseliła i nadała blask temu wnętrzu, ale też optycznie je powiększyła. Dominującą barwą jest biały odcień z palety marki Benjamin Moore – Snowfall white OC-118, którym pomalowaliśmy ceglaną ścianę i sufit. Idealnie na jego tle „błyszczy” turkusowe łóżko, którego zagłówek i rama pokryte są niezwykle miłą w dotyku tkaniną, co tworzy przytulny klimat” – wyjaśnia Magdalena Borowiak-Wróblewska.

Turkusowy mebel, turkusowa ściana

Efektowny, turkusowy odcień łóżka zainspirował projektantkę do powtórzenia tego koloru na ścianie pomiędzy drzwiami i oknem. Dobrano turkusowy kolor z palety farb Benjamin Moore – to Caribbean blue 2055-30 z kolekcji Color Stories. Ściana pomalowana została matową farbą Aura 522. Wystarczyły zaledwie dwie warstwy, by uwydatnić głębię turkusowego odcienia i uzyskać w pełni jednolitą powłokę.
Na morskim tle stanęła sosnowa komoda. Odnowiono ją wodorozcieńczalną farbą alkilową do drewna i metalu – Advanced 792 również w białym odcieniu Snowfall white. Obok niej stanęła różnokolorowa, patchworkowa ławka. W ten sposób powstał klimatyczny kącik, idealny do czytania książek.

W oknach zawisły jedynie zasłony, uszyte z białej, lnianej tkaniny, przez którą przebijają promienie słoneczne. Wnętrze dzięki odpowiedniej kolorystyce zrobiło się większe i świetliste, a turkusowy kolor nadał mu oryginalnego wyrazu.

Zdjęcia Benjamin Moore, szybkie metamorfozy

  Kupujesz mieszkanie - zobacz jakie są ceny

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.