Strona główna » Małe mieszkanie – dużo miejsca dzięki szafie

Małe mieszkanie – dużo miejsca dzięki szafie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jak dobrze rozplanować przestrzeń w małym mieszkaniu? Jakie meble są niezbędne, a jakich lepiej unikać? Jakie kolory i faktury dobrze sprawdzą się w małym mieszkaniu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli? Jak optycznie powiększyć mieszkanie?

To tylko niektóre pytania, jakie zadają sobie właściciele niedużych mieszkań. Zatem jak odpowiednio zagospodarować przestrzeń, aby była funkcjonalna i wygodna dla użytkownika?
W małych mieszkaniach należy maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Na 30 metrach kwadratowych należy bardzo dokładnie zaplanować powierzchnię, tak abyśmy mieli możliwie jak najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy. – Inaczej projektuje się szafę do małego mieszkania. Tu należy zastosować inny dobór kolorów niż w dużych pomieszczeniach. W przypadku szaf wnękowych najlepiej wybrać fronty z jasnego, matowego szkła czy taflę lustra, co optycznie powiększy pokój. Profile o ascetycznym kształcie (np. stalowy Montreal lub aluminiowy Windsor) nadają szafie lżejszy wygląd, wpływając na efekt wizualny małego pomieszczenia.
Jednym z ważniejszych kryteriów doboru szafy do mieszkania powinna być ergonomia czyli optymalne dopasowanie mebla do rozmiarów i funkcji pomieszczenia. W małych mieszkaniach dobrze jest wykorzystać wnęki i skosy, które nie stanowią przestrzeni użytkowej, a są doskonałym miejscem do zabudowy. – Często niskie skosy w mieszkaniach są niewykorzystywane, ze względu np. na swoją niedużą wysokość. Jednak jest to idealne miejsce do wstawienia tam niewielkiej szafy wnękowej, która będzie dodatkowym schowkiem w pomieszczeniu.
Zatem w małych mieszkaniach nie bójmy się innowacyjnych rozwiązań, zabudowy nietypowych miejsc. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce i otrzymamy dodatkowe schowki na rzeczy.

zdjęcia www.indeco.pl

  Jak urządzić małą kuchnię

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.