Strona główna » Lodówka side by side TEKA NFE3 650

Lodówka side by side TEKA NFE3 650

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Lodówka side by side TEKA NFE3 650

Choć sukces kulinarny zależy od różnych czynników, jest jeden warunek konieczny, aby przygotowane potrawy były naprawdę smaczne – świeże produkty dobrej jakości. Bez nich nawet największy mistrz niewiele zdziała. Co zrobić, aby mieć zawsze pod ręką zapas świeżych składników? Zainwestować w dużą, dobrą chłodziarko-zamrażarkę, w której będzie można przechowywać wszystko, co może być potrzebne. A może lodówka tzw. side by side?

Pojemna lodówka side by side

Lodówki side by side, w których chłodziarka i zamrażarka umieszczone są obok siebie, to naprawdę wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w domach, gdzie sporo się gotuje, a zakupy robi się raz w tygodniu. W pojemnej chłodziarce łatwiej jest układać produkty i zachować porządek. Jej wnętrze daje dużo możliwości aranżacji w zależności od potrzeb. Dodatkową zaletą tego typu urządzeń jest duża zamrażarka. Jak wiadomo, mrożenie jest jednym z lepszych sposobów przechowywania żywności. Kto ma pełną zamrażarkę może przez cały rok korzystać z sezonowych owoców, grzybów leśnych czy owoców morza.

Przydatny jest także dystrybutor zimnej wody, kostek lodu i kruszonego lodu umieszczony na drzwiach. W model side by side Teka NFE3 650 jest funkcję Ice Off, a więc możliwość wyłączenia kostkarki, jeśli nie chcemy, aby urządzenie pobierało wodę do robienia lodu. Na drzwiach został też umieszczony elektroniczny panel sterujący z wyświetlaczem LCD, dzięki czemu ustawianie poszczególnych funkcji jest proste i intuicyjne.

Lodówka z dobrym klimatem

W dobrej lodówce przechowywane produkty zachowują świeżość przez długi czas. W modelu NFE3 650 system Fuzzy Logic za pomocą specjalnych czujników automatycznie utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz urządzenia niezależnie do zmian temperatury na zewnątrz. Przy ustawieniu na optymalne temperatury, czyli -18°C w zamrażarce i 4°C w chłodziarce, włącza się funkcja Eco, która redukuje zużycie energii elektrycznej.

Po dużych zakupach przyda się funkcja szybkiego schładzania, a w przygotowaniu mrożonek pomoże funkcja szybkiego zamrażania. Funkcja No Frost zapobiega osadzaniu się szronu oraz eliminuje wilgoć i przykre zapachy. Powłoka antybakteryjna ze związkami srebra na wewnętrznych ściankach komory zapobiega rozwojowi bakterii, mikroorganizmów oraz nieprzyjemnych zapachów wewnątrz chłodziarki.

  Jaka lodówka jest lepsza - z zamrażarką na dole czy na górze?

To warto wiedzieć o lodówkach

W chłodziarko – zamrażarce Teka NFE3 650 oprócz specjalnej powłoki znajdują się 3 dodatkowe systemy antybakteryjne: uszczelki ze środkiem antybakteryjnym, filtr antybakteryjny w przewodzie wentylacyjnym oraz jonizator powietrza. W dolnej części chłodziarki umieszczono zamykaną komorę BIO przeznaczoną do długotrwałego przechowywania świeżych produktów, w której utrzymywana jest stała temperatura bliska 0°C (od 0°C do 3°C).

Jeśli lodówka stoi pusta np. podczas wakacji, można skorzystać z funkcji „Holiday”, aby nie marnować energii. Agregat zostaje wyłączony i włącza się jedynie wtedy, gdy temperatura wewnątrz przekroczy 13°C. W ten sposób uzyskuje się pewność, że w urządzeniu nie pojawią się bakterie i brzydki zapach.

TEKA NFE3 650
Klasa efektywności energetycznej A+
Pojemność chłodziarka 353 l, zamrażarka 176 l
Cena 5999 zł

zdjęcia Teka

Może Cię zainteresować: