Strona główna » Łazienka modnie urządzona

Płytki ceramiczne to bardzo praktyczny materiał do łazienek. Ale nie jedyny! Można wybrać na przykład kolorową tapetę, mozna też płytki i malowane ściany udekorować naklejkami.

Tak zrobili właściciele pokazywanych łazienek. To przede wszystkim kolor, pomysł na ciekawe ściany i odważne dekorowanie spowodowały, że łazienki są efektowne.

Łazienka kinomaniaka
Każde pomieszczenie w mieszkaniu, zaprojektowanym dla fanów starego kina, zostało zadedykowane innemu aktorowi. Łazience patronuje Charlie Chaplin. Kadry z najsłynniejszych filmów z jego udziałem widnieją na ceramicznych obrazach wkomponowanych między płytki w łazience oraz na naklejce. Łazienka ma wielkości 5 metrów kwadratowych. Jest bardzo funkcjonalnie urządzona. Oprócz niezbędnych urządzeń sanitarnych udało się tu zmieścić sięgającą sufitu szafę (szerokości 70 cm i głębokości 50 cm). Sa w niej schowane nie tylko ręczniki i środki czystości, ale też płytka pralka. Na wierzchu stoją więc tylko najczęściej używane kosmetyki. Dobry pomysł: wizerunek Charliego Chaplina odbija się w lustrze nad sedesem, wywołując wrażenie, że również ono zostało ozdobione naklejką.

Tapeta zamiast kafli
Łazienka, z której korzystają także małe dzieci, miała być barwna i wesoła. Obawiając się, że żywe kolory szybko się opatrzą, właściciele postanowili wykończyć ściany tapetą. W razie potrzeby łatwo będzie można ją wymienić. Wesołą tapetą w kolorowe paseczki na czerwonym tle oklejono trzy ściany. Wybrano tapetę winylową, która dobrze się sprawdza w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Wokół wanny, czyli w miejscu najbardziej narażonym na kontakt z wodą, zastosowano jednak praktyczniejsze płytki ceramiczne. Na ciepły klimat tej łazienki wpływa zarówno jej kolorystyka, jak i parkiet z egzotycznego teku. Odporne na działanie wilgoci drewno dodatkowo zabezpieczono olejem, a szczeliny między deseczkami wypełniono tzw. elastomerem – tworzywem polimerowym stosowanym na jachtach. Ten bardzo elastyczny materiał nie pęka, gdy drewno pracuje, nie ma więc obawy, że woda dostanie się pod podłogę.
Czerwień tapety powtarza się na niemal wszystkich dodatkach (roleta, dywanik, drobne akcesoria łazienkowe). Ta konsekwencja kolorystyczna w dużej mierze decyduje o atrakcyjności wnętrza.
Obłożone płytkami stopnie ułatwiają najmłodszym domownikom wchodzenie do wanny. Przestrzeń z boku urządzenia zabudowano, tworząc wygodną półkę na kosmetyki. Lampki w stopniach i obudowie wanny dają łagodne światło. Ułatwiają też orientację w pomieszczeniu, gdy górne lampy są zgaszone.

  Łączenie kolorów w łazience

Materiał pochodzi z

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.