Strona główna » Łączenie kolorów w łazience

Łączenie kolorów w łazience

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Oczywiście, że pomieszczenia mogą się od siebie różnić. Każde pomieszczenie ma inną funkcję, więc można łączyć różne kolory, a musimy jednak pamiętać, aby wszystko ze sobą współgrało.
Jeżeli macie dwie łazienki, to mogą być zupełnie inne. Jak rozumiem jedna jest mniejsza, z toaletą, tzw. gościnna, druga natomiast duża w wygodną wanną do relaksu. W mniejszej można połączyć mocne kolory – czerń, czerwień, dla kontrastu biel. W takiej łazience spędzamy stosunkowo niedużo czasu, dlatego możemy połączyć mocne ekspresyjne kolory, które w innych pomieszczeniach mogły by być męczące.

Natomiast w dużej łazience, gdzie nie tylko się myjemy, ale i relaksujemy podczas kąpieli w wannie, warto połączyć spokojniejsze kolory – beże, brązy, szarości, ecru czy biel. Jeśli będziemy chcieli wprowadzić nieco koloru, to najlepiej dodatkami typu – ręczniki, pojemniki, kubeczki, mydelniczki… To one pomogą ożywić spokojne kolory w łazience.

Łączenie kolorów w łazience
Na ścianach w łazience nie muszą być tylko kafelki. Możemy malować ściany kolorowymi farbami przystosowane do pomieszczeń o dużej wilgoci lub fototapety, a nawet naklejki ścienne. Nasza łazienka wcale nie musi być nudna, lecz może być najciekawszym z pomieszczeń w mieszkaniu. A to widać na zdjęciu 🙂 Łączenie kolorów to efektowna dekoracja!

Zobacz także:

Jakimi farbami malować łazienkę
Fototapety laminowane do łazienki

Zdjęcie Cztery Kąty, porada Michał Zawadzki

  Wejdź do kabiny zanim ją kupisz

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.