Fiolet w jadalni

Jadalnia jest bardzo ciemna, od strony północnej. W jadalni na jednej ścianie została przyklejona ciemnofioletowa tapeta i powieszone zasłony w podobnym kolorze. Mam wrażenie, że to jeszcze bardziej zaciemniło pomieszczenie. Jak rozjaśnić pomieszczenie i ozdobić tak, by łączyło się z fioletową kuchnią.

Projektant:
Rzeczywiście ciemna  fioletowa tapeta, w ciemnym pomieszczeniu nie była dobrym pomysłem. Jest to dobry kolor do dużych i jasnych pomieszczeń. W waszym przypadku w grę wchodzą tylko jasne kolory. Jeśli fiolet, to w pastelowym jasnym odcieniu. A może przemalować pokój na kolor ecru, waniliowy czy kremowy, natomiast fioletowe niech będą tkaniny: pokrowce na krzesła, zasłony, poduchy. Takie dodatki łatwo wymienić jak już się znudzą.


Ograniczmy fiolet – ś
cianę, na której jest obecnie tapeta proponuję pomalować na beż, taki jak na innych ścianach. Dekoracja kominka nie powinna być zbyt mocna. Myślę, że wystarczy pomalować go na ciemniejszy odcień koloru zastosowanego na ścianach.

Aby połączyć pokój z kuchnią proponuje dodatki w fioletowym kolorze. Może postawić np. jeden fotel w salonie w takiej tonacji.

konsultacja Michał Zawadzki

zdjęcie Dekoria

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.