Strona główna » Łazienka dobrze urządzona – co jest modne?

Duża lub mała – łazienka dziś może być modna niezależnie od wymiarów. W modzie jest wciąż prostota, funkcjonalność, spokojne kolory. I wanna i kabina mają swoich zwolenników. A doskonałym rozwiązaniem jest wanna z parawanem nawannowym.

Prostota jest zawsze w modzie. Najlepiej więc postawić na ponadczasowe rozwiązania i kolorystykę, która przetrwa próbę czasu. Proste linie, przejrzyste formy i materiały wysokiej jakości sprawiają, że łazienka wygląda harmonijnie.

Prostota stylu w łazience

Zasada „mniej znaczy więcej” sprawdza się we wszystkich wnętrzach, ale jest szczególnie cenna w małych pomieszczeniach, które przytłoczone ilością elementów wyposażenia mogłyby stać się ciasne i niefunkcjonalne. Remont łazienki to duże zamieszanie i mnóstwo pracy, więc urządzajmy ja na lata.

Ograniczona paleta kolorów

Stonowane barwy i monochromatyczność to dopełnienie recepty na stylową prostotę. W łazience warto postawić na biel, odcienie szarości i czerń, a z pewnością zachowamy przejrzystą kompozycję i ponadczasowy charakter. Oprócz nieustannie modnych białych urządzeń sanitarnych, w ofercie takich firm jak Sanplast, Ferro, Radaway można znaleźć szerszą gamę kolorów – szarości czy czerni. Ascetyczny minimalizm prezentuje się niezwykle designersko, a im prostsza forma tym lepiej – dlatego warto postawić na geometrię, przejrzystość i ograniczenie palety kolorystycznej.

Parawan nawannowy firmy Radaway - model essenza black
Łazienka urządzona sprzętami Sanplast
FERRO, Bateria umywalkowa stojąca nablatowa Espacio

Oszczędność wody

Baterie łazienkowe mają bardzo duży wpływ na zużycie wody w naszych domach. Wybierając więc konkretny model dobrze jest kierować się nie tylko estetyką, ale i funkcjonalnością.

  • Pierwszym krokiem do skutecznego oszczędzania wody powinien być zakup baterii jednouchwytowych. Próba ustawienia optymalnej temperatury za pomocą dwóch kurków niemal zawsze wiąże się ze sporym jej marnotrawstwem.
  • Stawiając na ekologię, nie musimy rezygnować z estetyki ani wygody.
  • Marka Ferro oferuje wyspecjalizowane baterie i natryski wyposażone w system VerdeLine. Jego nowoczesne komponenty napowietrzają, kontrolują wypływ i umożliwiają regulację temperatury wody, co sprzyja jej oszczędzaniu.

FERRO, Bateria umywalkowa stojąca Genova z systemem oszczędzającym wodę VerdeLine

Jak działa technologia VerdeLine? Baterie wyposażone są między innymi w ceramiczne głowice posiadające dwa poziomy otwarcia przepływu – ekonomiczny i pełny. Na końcu wylewek zamontowano wydajne perlatory, służące napowietrzeniu wody. Za sprawą powstałych w ten sposób pęcherzyków powietrza zwiększa ona swoją objętość, dzięki czemu przy każdej czynności zużyjemy jej mniej, nawet o 50%, niż gdybyśmy korzystali z tradycyjnych baterii.

  Jak dobrać kolor okien do wnętrza?

Dodatki dekoracyjne w łazience

Duże lustro, geometryczna umywalka czy proste przeszklenia prysznicowe sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach Warto również zadbać o odpowiednią przestrzeń do przechowywania kosmetyków, środków

Dekoracje łazienkowe (nad umywalka bateria Ferro Veneto VL)

higienicznych i innych produktów niezbędnych w łazience. Pamiętajmy, że im mniej pudełek, opakowań i drobiazgów pozostawimy na widoku np. na blacie czy przy wannie, tym bardziej stylowo będzie wyglądało wnętrze, i co ważne .
Jednocześnie można poustawiać piękne pojemniki czy tacki na wybrane kosmetyki, ustawić świece, ułożyć ciekawie dopasowane ręczniki… I to jest modna, a przy tym przydatna dekoracja łazienkowa. Kwiaty również są mile widziane – w łazience w oknem naturalne, a jeśli okna nie ma, to z pewnością sztuczne kwiaty dodadzą przytulności.

Zdjęcia łazienek: Sanplast, Ferro, Radaway

Może Cię zainteresować: