Strona główna » Kubki z limitowanej serii porcelany Gerlach

Kubki z limitowanej serii porcelany Gerlach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy dzieła malarskie zawsze powinno się oprawiać w ramy? Niekoniecznie. Można otaczać się sztuką każdego dnia we własnym domu. Poranna kawa będzie lepiej smakować w pięknym kubku dekorowanym przez artystów.

Kubki są traktowane jako elementy sztuki użytkowej. Wykonane z materiału wysokiej jakości, pokryte niebanalną grafiką, staną się piękną ozdobą stołu.
Marka Gerlach wzbogaciła swoje portfolio o limitowaną serię porcelany Designer Collection. Składa się ona z dwóch zestawów kubków. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowe wzornictwo tych produktów. Porcelana pokryta jest motywami z dzieł dwojga znanych polskich malarzy reprezentujących sztukę współczesną – Beaty Murawskiej oraz Mikołaja Kasprzyka.
Dzieła Beaty Murawskiej stanowią odzwierciedlenie kobiecości i afirmacji życia. Na płótnach tej artystki możemy podziwiać pola pełne delikatnych tulipanów, rajskie ogrody, rozmarzone kobiety w otoczeniu kwiatów. Forma przedstawień zmierza często w kierunku abstrakcji. Obrazy charakteryzują się jasnymi, czystymi barwami i gęstą fakturą farby – co jest niezwykle emocjonalnym i harmonijnym zestawieniem. W takiej estetyce utrzymane są właśnie porcelanowe kubki dostępne w ofercie marki Gerlach.
Żonglerzy, muzycy, tancerze, pojedynkujące się pary – postacie, które wyglądają, jakby wycięto je z renesansowych obrazów – to malarstwo Mikołaja Kasprzyka. Ścianki porcelanowych kubków firmy Gerlach to doskonałe miejsce na zamieszczenie reprodukcji obrazów. To propozycja dla osób, które ceniają subtelne i zarazem niekonwencjonalne wzornictwo.
Designer Collection to linia skierowana do klientów doceniających wartość sztuki użytkowej. Kubki powstały przy współpracy z uznanymi malarzami, stanowiąc tym samym unikatową i wyróżniającą się na rynku propozycję. Taka porcelana to idealny prezent nie tylko dla miłośników designu.
Designer Collection to także najwyższa jakość produktów. Kubki z tej serii wykonane są z porcelany kostnej (Bone China). Dzięki temu porcelana wyróżnia się wśród tradycyjnych wyrobów ceramicznych odcieniem bieli, lekkością i przejrzystością. Jest także bardziej odporna na stłuczenia czy inne uszkodzenia mechaniczne.
Porcelana z serii Designer Collection dostępna jest w dwóch zestawach składających się z czterech kubków. Każdy komplet ma eleganckie opakowanie oraz ulotkę zawierającą informacje na temat twórczości Beaty Murawskiej bądź Mikołaja Kasprzyka. Cena jednego zestawu wynosi 159 zł.
www.gerlach.pl

  Dodatki do kuchni, które poprawią jej funkcjonalność

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.