Strona główna » Kolor szary to król tła – do niego pasuje wszystko!

Kolor szary to król tła – do niego pasuje wszystko!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wśród kolorów we wnętrzu szary to król tła, ponieważ tworzy bezpieczne odniesienie dla innych barw, świetnie podkreślając ich intensywność. Kolor szary jako kolor wiodący wykorzystywany jest we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych o charakterze industrialnym. Kolor szary – jakie kolory do niego pasują

Jak działa na nas kolor szary

Kolor szary dzięki swoim właściwościom wprowadza do pomieszczenia równowagę, a tym samym działa na nas uspokajająco. Tworzy też optyczne wrażenie większej przestrzeni. Doskonale współgra z pastelami – do szarego pasuje róż, błękit, żółty czy zieleń, ale jest również idealnym partnerem dla barw intensywnych, takich jak czerwień, burgund czy ciemny fiolet. Kolor szary to spokojne, neutralne tło dla różnych barw. Za to właśnie jest bardzo lubiany przez projektantów wnętrz. To kolor zawsze modny.

Jasne odcienie szarości we wnętrzu

Te odcienie są niezastąpione, gdy w mieszkaniu znajdują się białe lub stalowe elementy wyposażenia.
Gdy wprowadzimy szarość do mieszkania, w efekcie urządzimy spokojne wnętrza. Właśnie! – spokojne, a nie smutne. Kolor szary już kolejny rok jest bardzo popularny i chętnie stosowany we wnętrzach. Zaczęło się od jasno szarych ścian. Szarość kojarzy się z elegancją i klasyką – na pewno sprawdzi się w salonie i w sypialni. Szare ściany w kuchni to także nowoczesne tło dla szafek kuchennych w różnych wykończeniach – od bieli po ciemne drewno, np. wenge.

A co z pokojem dziecka? Tu także możemy użyć koloru szarego, ale pod dwoma warunkami: jego odcień będzie jasny, a całość ożywimy wzorami i kolorami. Szare ściany w pokoju dziecka powinny być w jasnym odcieniu. Jednak najlepiej użyć do malowania ścian w takim pokoju farb zmywalnych – takich, z których łatwo można zmyć zabrudzenia. Na tle szarych ścian ciekawie będą się prezentowały meble kremowe, w różnych odcieniach różu, błękitu. Neutralny kolor, jakim jest szarość to także dobre, uspokajające tło dla wielokolorowych zabawek i pudeł na drobiazgi.

  Kolory w pokoju połączonym z kuchnią i jadalnią

zdjęcia Tikkurila, Beckers, Dekoral, Dulux

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.