Strona główna » Kolory profili okiennych – trendy na 2015 rok

Kolory profili okiennych – trendy na 2015 rok

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
okna veka

Trendy kolorystyczne zmieniają się niemal co rok. Moda we wnętrzach dzielnie podąża za tą na wybiegach. Trendsetterzy obserwując zmieniające się zwyczaje, tryb życia ludzi na świecie starają się, by nasze otoczenie było ładniejsze, ciekawsze, milsze, ale i dostosowane do codzienności. W jednym roku stawia się na mocne kolory, jak np. czerwień, w innym na zieleń czy żółty. A jak mają się do tego kolory profili okiennych?

Na 2015 rok zapowiadana jest kariera koloru niebieskiego – mówi się nawet, że „blue is a new black”. Jest jednak kilka tak zwanych ever greenów – czyli kolorów zawsze modnych i na czasie. To m.in. czerń, biel, szarość, odcienie beżowe i drewnopodobne . To barwy, które są uniwersalne, stanowią dobre tło dla innych odcieni.

Kolor okien – wybór na lata

Wybór takich produktów jak okna, to nie jest wybór na sezon czy dwa. Zatem w tym wypadku kolory z owej grupy ever greenów są zdecydowanie najchętniej kupowane. Niezmiennie najpopularniejsze są okna, a dokładnie profile z PVC, w kolorze białym. Powody są dwa – ekonomiczny i estetyczny. Za białe profile płacimy mniej niż za barwione czy w okleinie drewnopodobnej. Poza tym pasują do każdego koloru elewacji, a we wnętrzu są neutralne, tym bardziej, że mogą mieć uszczelki szare lub czarne. Dodatkowo na okna kolorowe mogą sobie pozwolić tylko właściciele domów jednorodzinnych, bowiem w budynkach wielorodzinnych kolorystyka jest narzucona i obowiązująca wszystkich mieszkańców.

Firma VEKA oferuje profile w około 100 kolorach. Profil może mieć również wykończenie o strukturze odwzorowującej drewno, z obu stron okna lub tylko z jednej. Każde okno w systemie VEKA może być dwukolorowe – np. białe od wewnątrz, a „drewniane” lub w innym kolorze od zewnętrznej strony budynku,

  Jakie meble i ściany do mahoniowej podłogi

Taka oferta daje możliwość lepszego dopasowania okien jednocześnie i do elewacji, i do wystroju wnętrz.
Czy dobrać kolor okien do kolorów ścian, mebli czy może podłogi lub drzwi? Jeżeli podobają się nam profile okienne inne niż biały, to najlepiej, by ich kolor był dobrany do drzwi wewnętrznych. Są to bowiem dwa elementy które wymienia się w domu najrzadziej. Z pewnością dobieranie profili do koloru ścian czy mebli jest bardziej ryzykowne – zbyt często je zmieniamy, by mieć pewność, że np. szare okna będą zawsze pasowały do wystroju.

W razie wątpliwości należałoby odwiedzić punkt handlowy dostawcy okien i sprawdzić interesujące nas szczegóły okien i profili na modelach.

zdjęcie VEKA

Może Cię zainteresować: