Strona główna » Dom po remoncie
sypialnia na poddaszu

Remontem starego domu zajęła się architekt Marta Pala-Szczerbak. Zadbała, by zaprojektowane, nowoczesne wnętrza nie zatraciły przytulnego charakteru sprzed remontu. Partnerem wykonawczym tej rewitalizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Dom należy do małżeństwa z trójką dzieci w wieku szkolnym. Odziedziczyli go po swoich rodzicach. Postanowili przywrócić mu dawny blask i dostosować przestrzeń do własnych potrzeb. Rewitalizacja rodzinnego domu okazała się być nie lada wyzwaniem dla właścicieli, projektantki i wykonawców. Remont trwał blisko 2 lata i objął m.in. burzenie ścian, zrywanie tynków i wymianę instalacji.

„Dom przed przebudową miał zupełnie inny układ funkcjonalny, wiele pomieszczeń zostało powiększonych. Całkowicie zmieniliśmy poddasze, na którym zlikwidowaliśmy wszystkie ścianki, a następnie wydzielone zostały tylko 2 główne pomieszczenia, czyli łazienka wraz z garderobą oraz duża sypialnia.” – mówi architekt Marta Pala-Szczerbak.

Na trzech kondygnacjach

Trzy kondygnacje (parter, piętro, poddasze) liczą łącznie 330 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na parterze poza strefą wejścia i przedpokojem znajdują się trzy pokoje dzieci i dedykowana im wspólna łazienka. Nietypowo na piętrze zlokalizowana jest kuchnia, a ponadto pokój kinowy, sala bilardowa, która za sprawą obrotowego stołu przeobraża się w jadalnię, łazienka gościnna oraz pralnia.

Poddasze to królestwo właścicieli. Do ich dyspozycji jest sypialnia połączona z biblioteką i gabinetem, garderoba i łazienka z przestronną, przeszkloną sauną. Całość wnętrza jest bardzo dobrze zaprojektowana pod względem funkcjonalnym. Dom wyposażony został w multiroom, ogrzewanie podłogowe, odkurzacz centralny oraz klimatyzację.

Dobre wykończenie

Tłem dla modernistycznych mebli, dekoracji i oświetlenia są ciepłe w odbiorze – cegła, czekoladowy drewniany parkiet czy fantazyjnie upięte zasłony okienne. Domową aurę podkreślają również puszyste wykładziny w sypialniach gospodarzy i dzieci. Właściciele postawili na naturalne, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, w tym kamień, spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam (dostępne w salonach sieci Dekorian), ręcznie wyrabianą cegłę.

  Mała architektura ogrodowa - meble ogrodowe z tworzywa, drewna czy z betonu?

Podłogę w domu zdobi piękny drewniany parkiet marki Nobifloor o nazwie 3810 Amsterdam Dark Brown. Wnętrza pomalowane zostały farbą ceramiczną Elite Ceramic 4090 kanadyjskiej marki Para Paints, która nie tylko elegancko prezentuje się na ścianie, ale jest również bardzo łatwa do utrzymania w czystości. We wszystkich sypialniach właściciele zdecydowali się na wysokiej klasy wykładziny podłogowe Epic Carpets, miłe w dotyku, a zarazem trwałe.

Pokoje dzieci

Główną motywacją do remontu starego rodzinnego domu była chęć wygospodarowania oddzielnych pokoi dla dzieci, które dotychczas mieszkały razem. Dla właścicieli niezwykle ważne było funkcjonalne i pomysłowe zaaranżowanie pokojów dziecięcych, tak aby były one miejscem dostosowanym do nauki, ale i szalonej zabawy.

Architektka Marta Pala-Szczerbak zastosowała ciekawe, autorskie rozwiązanie dotyczące biurek. Biurka to blaty wsparte z jednej strony nogą na rolkach, a z drugiej opierają się na prowadnicy wkutej i zamaskowanej w ścianie. Dzięki temu biurka można bez problemu przesuwać, aby dzieci miały więcej miejsca do zabawy. W pokojach chłopców uwagę zwracają samochodowe murale na ścianach, których autorem jest Kuba Wiśniewski.

Więcej informacji na temat pracy projektowej architekt Marty Pali-Szczerbak na www.minimoo.pl, a oferta dekoracji ściennych i podłogowych salonów Dekorian na stronie www.dekorian.pl

Zdjęcia domu Piotr Lipecki

Dekorian – sieć salonów z wyposażeniem wnętrz, które oferują ekskluzywne marki farb, podłóg, wykładzin czy tapet, jak:
* kanadyjskie farby PARA,
* szwedzkie farby SCALA,
* belgijskie tapety OMEXCO
* włoskie tapety GIARDINI
* kanadyjskie podłogi TORLYS,
* wykładziny rezydencjalne EPIC CARPETS,
* austriackie okładziny ścienne SIBU,
* podłogi dębowe NOBIFLOOR,
* włoskie tynki dekoracyjne METROPOLIS

Może Cię zainteresować: