Kolorowe kuchnie

Kolor do kuchni wprowadzają nie tylko kolorowe fronty szafek. Wystarczy pomalować ściany w ostrych, intensywnych kolorach. Wtedy zmiana kolorystyki kuchni będzie łatwa i mało kosztowna. Nie trzeba wymieniać szafek, by mieć nową kuchnię.

Prezentujemy kilka kuchni urządzonych w różnych stylach, różnymi meblami, ale łączy je to, że wszystkie są wyraziste. Z pewnością nie brakuje w nich koloru. Te kuchnie pomagali urządzić projektanci.

W bardzo przestronnej kuchni (około 20 m kw.) środek zajmuje spora wyspa kuchenna z płytą grzejną. To uniemożliwiło ustawienie tradycyjnego dużego stołu. Gospodarze nie zrezygnowali jednak z kącika jadalnianego w tym pomieszczeniu – w wykuszu z trzema oknami znalazło się miejsce na półokrągły blat wsparty na nodze. Część mebli kuchennych jest w fornirze limba, a część to laminowana, zielona płyta. Na ścianie nad blatem barwione szkło lacobel.

W jednej z kuchni ściany zostały przemalowane z białych na zielone. Dzięki temu wnętrze zyskało inny wyraz. Naklejki z wizerunkiem psów naklejono na szafki jeszcze przed metamorfozą – projektantka zdecydowała się je zostawić. Ozdoby te wybrały dzieci, wielcy miłośnicy czworonogów.
Z kolei kuchnia biało-czarno-czerwona to otwarta kuchnia będąca fragmentem przestronnej części dziennej. Umowną granicę między strefami o różnej funkcji wyznacza podłoga. W aneksie kuchennym położono gres, w reszcie pomieszczenia – deski z palisandru indyjskiego.
Przestronna i lekka jest kuchnia w bieli. Białe szafki kuchenne wspierają się na wysokich cokołach – dzięki czemu zabudowa wygląda bardzo lekko. Kuchnię ożywiają elementy w ciepłym pomarańczowym kolorze.

Materiał pochodzi z

zobacz jakimi farbami malować kuchnię

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.