Strona główna » Jesienne tkaniny w mieszkaniu

Jesienią szczególnie lubimy miękkie, ciepłe pledy i koce. To must have do salonu i do sypialni! A piękne poduszki w kolorach jesieni i efektowne, kwiatowe wzory będą niezwykłą dekoracją wnętrza.

Tkaniny na jesień mogą mieć rozmaite kolory – od tych w stonowanych odcieniach beżu, brązu czy szarości, po te w jesiennych, ciepłych kolorach oraz z wyrazistymi fakturami i wzorami. Takie tekstylia sprawią, że wnętrze stanie się przytulniejsze, a szarość za oknem nie będzie nam tak doskwierać.

Pled Fresh Ink; AlmiDecor

Nowości na jesień luksusowej marki Designers Guild

Jesienne kolekcje tej luksusowej, brytyjskiej marki inspirowane są pionierską podróżą nieustraszonej, wiktoriańskiej podróżniczki Isabelli Bird w połowie XIX wieku.

Designers Guild – koc Manchu Almidecor.com

Różnorodność wzorów oraz bogactwo kolorów odzwierciedlają podróże i miejsca, w których bywała – od jej domu w Yorkshire w Anglii, poprzez Azję Środkową, Indie, Chiny, aż do Japonii.

Projekty inspirowane są pamiątkami, pismami i fotografiami z podróży Bird. Dlatego na tekstyliach znajdziemy zarówno delikatne, subtelne kwiaty ogrodowe, stonowane kolory, jak i egzotyczne rośliny, inspirujące geometrie i mocne, odważne barwy.

Geometria dobra na jesień

Geometria – motyw silnie obecny w latach 60. – wraca do łask. Od kilku sezonów niezmiennie pozostaje on jednym z ważniejszych trendów wnętrzarskich. Odpowiednio dobrane geometryczne elementy tworzą charakterystyczną, dynamiczną całość. Pamiętaj jednak, że z geometrią nie należy przesadzać. Wnętrze, w którym jest sporo geometrycznych wzorów, powinno być urządzone podobnymi kolorystycznie przedmiotami, co pomoże zachować równowagę w aranżacji.

Dekoria – kolekcja tkanin Brooklyn

Zdjęcia: AlmiDecor i Dekoria.pl

  Kolor jeansowy - na ściany i meble

Może Cię zainteresować: