Strona główna » Jasna łazienka – zawsze modna

W najmodniejszych wnętrzach dominują neutralne barwy – biel, beże i szarości. To delikatna, łagodna kolorystyka tworząca efekt spokoju i wyciszenia. Idealna do łazienki. Ponadczasowe, stonowane odcienie tworzą najlepsze tło dla prostych form i naturalnych materiałów. Minimalizm jest jednym z trendów aranżacji łazienek.

W urządzonej w takiej konwencji łazience dobrze prezentuje się kamień, metal i drewno. Projektanci wnętrz sugerują matowe wykończenie powierzchni, jako najbardziej pasujące do idei naturalnej prostoty. To doskonałe tło do wyeksponowania armatury, której połyskujące powierzchnie i kształty sprawiają, że staje się ona elementem przyciągającym uwagę.

Modne metale – chrom, stal, miedź czy aluminium – tworzą eleganckie efekty plastyczne w nowoczesnych wnętrzach. Połyskująca gładka powierzchnia baterii zestawiona z surową powierzchnią innych elementów wyposażenia nadaje im dodatkowy walor estetyczny.

Baterie łazienkowe

Najważniejsza jest jednak funkcjonalność. Do biało-szarej łazienki, oszczędnej w kolorystyce pasować będą wszystkie typy baterii. Jeśli stawiamy na oszczędność wody i redukcję kosztów, najbardziej satysfakcjonujący efekt zapewnią baterie łazienkowe z ekologicznej rodziny VerdeLine. Są one wyposażone w innowacyjne komponenty: wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator pozwalający na łatwe usuwanie kamienia wapiennego.

Gwarantują one zmniejszenie o ponad 50% ilości zużywanej wody. Geometryczna forma baterii umywalkowej i natryskowej Veneto VerdeLine komponuje się z kwadratowymi i prostokątnymi kształtami mebli i akcesoriów. Z kolei zwolennicy ponadczasowej klasyki zainteresują się baterią Algeo o finezyjnej formie z ciekawym motywem klepsydry zastosowanym w korpusach oraz idealnie płaskiej powierzchni uchwytu. Funkcjonalność w dobrym tonie cechuje całą kolekcję Dijon – baterie umywalkowe, bidetowe, natryskowe i wannowe.

W tej konwencji wystroju, akcenty kolorystyczne zarezerwowane są dla dodatków, przede wszystkim dla łazienkowych tekstyliów – ręczników, dywaników, pojemników. Połyskujące baterie tworzą ciekawe akcenty w jasnych łazienkach. Precyzja i porządek, nadrzędne zasady aranżacji minimalistycznej zobowiązują do zastosowania takich detali, które zapewnią jednolity styl wnętrza.

  Łazienka w stylu glamour

Zdjęcia Ferro

Może Cię zainteresować: