Strona główna » Jaki kupić kompresor 100l – ranking 2022

Jaki kupić kompresor 100l – ranking 2022

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
kompresor 100l

Spis treści porady

Jaki kupić kompresor 100l – ranking 2022

Narzędzia pneumatyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony użytkowników prywatnych. Jeśli jesteś majsterkowiczem lub wykonujesz remont swojego domu, bardzo może ci się przydać kompresor. Jest to urządzenie, które w swoim zbiorniku spręża powietrze, a następnie wykorzystywane ono jest do zasilania różnych narzędzi. Najlepszym tego przykładem jest np. klucz pneumatyczny do opon lub pistolety do malowania natryskowego. Jednak kompresor olejowy ma znacznie więcej zastosowań, o których trzeba sobie jasno i wyraźnie napisać. To, co będzie decydować o jego przydatności, jak również zastosowaniach, do których się nadaje, to przede wszystkim pojemność zbiornika. Z własnego doświadczenia możemy napisać, że najlepszym wyborem, pozwalającym na wszechstronne wykorzystanie kompresora, jest zbiornik o pojemności 100 litrów.

Do jakich narzędzi pneumatycznych potrzebny jest kompresor?

Kupując kompresor olejowy, od razu powinniśmy znać jego zastosowanie. Dzięki temu będziemy mogli najlepiej wybrać zalecaną pojemność zbiornika. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, w domowym warsztacie sprawdzają się kompresory 100-litrowe. Możemy do nich podłączyć takie urządzenia jak:

  • Klucz pneumatyczny, przydatny przy wymianie kół w samochodzie;
  • Pistolet do malowania natryskowego;
  • Urządzenie do piaskowania, np. metalowych powierzchni;
  • Pistolet do przedmuchiwania powietrzem;
  • Myjkę ciśnieniową do mycia;
  • Gwoździarkę;
  • Nożyce pneumatyczne oraz wiele innych.

Duży wybór urządzeń, które są dostępne w sprzedaży, na pewno nie ułatwia podjęcia decyzji o tym, który kompresor będzie najlepszy dla twoich potrzeb. Aby wybór uczynić łatwiejszym, warto skorzystać z rankingu kompresorów i sprężarek, który znajduje się na stronie https://majsterkujsam.pl/kompresor-100l-opinie-ranking/. Dowiesz się z niego wszystkiego, co ważne na temat kompresorów, ich budowy, a także korzystnych ofert, które można znaleźć w internecie. Ranking porównuje podstawowe parametry kompresorów, takie jak moc silnika, dostępne ciśnienie, a także to, co klient otrzymuje w zestawie gratis. Bardzo często wartość dodatkowych elementów jest tak duża, że opłaca się wydać nieco więcej, w zamian otrzymując zestaw akcesoriów, węży, przejściówek, filtrów, olejów itp. Oczywiście do każdego kompresora powinna być dołączona instrukcja obsługi napisana w języku polskim.

  Mieszkanie w bieli

Praktyczne zastosowania kompresora 100 litrów

Jakie są możliwe zastosowania sprężarki w domu i warsztacie?

Odnawianie felg do samochodu

Jeśli felgi do twojego samochodu są zardzewiałe, z pomocą sprężarki bardzo łatwo można je odnowić. Wystarczy wykorzystać akcesoria do piaskowania i specjalny piasek kwarcowy o małej granulacji. Wyrzucany pod dużym ciśnieniem z dyszy pistoletu, będzie skutecznie odrywać powłokę lakieru z powierzchni stalowej felgi, usuwając przy okazji rdzę i inne zanieczyszczenia. Ta sama metoda, tylko na większą skalę używana jest również w przemyśle.

Prace warsztatowe w garażu

Narzędzia pneumatyczne są trwalsze i pracują ciszej od tych, które wykorzystują silnik elektryczny. Przekłada się to na zdecydowanie większą wydajność pracy i satysfakcję, którą daje. Używanie sprężonego powietrza jest także tańsze, a same narzędzia pneumatyczne można wykorzystywać w miejscach, w których nie ma elektryczności. Oczywiście kompresor sam w sobie wymaga zasilania, ale może ono być realizowane przez przenośny agregat prądotwórczy, zasilany benzyną lub olejem napędowym. Jeśli zatem potrzebny ci jest kompresor, zachęcamy do sprawdzenia modeli zawartych w wyżej wspomnianym rankingu.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.