Strona główna » Jak wybrać pompę do brudnej wody?

Jak wybrać pompę do brudnej wody?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Pompa do brudnej wody

Szukasz pompy do brudnej wody i nie wiesz, które rozwiązanie warto wybrać? Polecamy zwrócić szczególną uwagę na pompy śrubowe. Czym się wyróżniają i jakie mają zalety? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Jaką pompę do brudnej wody wybrać? Aktualnie sporą popularnością cieszą się pompy śrubowe. Czym są urządzenia tego rodzaju i gdzie dokładnie się sprawdzą? Szczegóły na temat pomp do brudnej wody znajdziesz w dzisiejszym wpisie. 

Czym wyróżnia się pompa śrubowa do brudnej wody?

Pompy do brudnej wody wykorzystuje się przede wszystkim podczas budowy domu i remontów między innymi w wykopach budowlanych. Ale to nie jedyne ich zastosowanie, ponieważ nierzadko stosuje się je również do wypompowywania wody z zalanej piwnicy, domu czy ogrodu. Ponadto pompa do brudnej wody będzie świetną opcją także do ścieków. Jednakże w tej sytuacji należy pamiętać, że nie każde urządzenie będzie dobrym rozwiązaniem. Do ścieków poleca się takie pompy głębinowe, które mają odpowiednio duże wirniki.

Ogólnie pompa do brudnej wody służy do odpompowywania zanieczyszczonej wody. Aktualnie na rynku można znaleźć wiele urządzeń tego rodzaju, które w różny sposób odpompowują wodę. Warto wybrać takie urządzenie, które jest przeznaczone do konkretnego zastosowania.

Jeśli chodzi o pompy do brudnej wody, sporą popularnością cieszą się wśród zainteresowanych pompy śrubowe. Standardowe urządzenia, które znajdziesz na stronie https://ogrody24.pl/pompy/pompy-glebinowe/pompy-srubowe w atrakcyjnej cenie, to rozwiązania rotacyjno-wyporowe, nazywane również pompami ślimakowymi. Takie urządzenia nie mają zaworów i mogą pracować nie tylko w pozycji pionowej, lecz także poziomej. Wyróżniają się wysoką wydajnością oraz zdolnością dawania wyższego ciśnienia i możliwością pompowania wody na jeszcze większą wysokość w porównaniu z równie popularnymi pompami wirnikowymi. Większość dostępnych na rynku pomp śrubowych charakteryzuje się także kompaktową budową i stosunkowo małą średnicą. Takie pompy śrubowe świetnie sprawdzą się w wąskich wierconych studniach.

  Gruntowanie i malowanie ścian - porady eksperta

Jakie zalety mają pompy śrubowe?

Pompy śrubowe mają wiele zalet. Lista ta obejmuje brak konieczności przeprowadzania częstych konserwacji, optymalne uszczelnienie gwarantujące długą żywotność oraz możliwość wykorzystania urządzenia do pompowania również niebezpiecznych płynów i takich, które mają ścierne właściwości. Ponadto pompy śrubowe świetnie sprawdzają się przy pompowaniu mediów, w których mamy do czynienia z dużą ilością suchej masy czy stałych cząsteczek w formie tak zwanej zawiesiny.

Prawidłowo dobrana pompa głębinowa śrubowa będzie świetną opcją nie tylko dla gospodarstwa rolnego, lecz także domowego, branży chemicznej czy do transportu ścieków oraz gnojowicy. Nie zwlekaj i już teraz wybierz odpowiednią pompę do brudnej wody. W ofercie wspomnianego sklepu dostępne są również modele do pompowania czystej wody, rozwiązania odpowiednie do wierconych ujęć głębinowych, studni kręgowych i wiele innych produktów.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.