Strona główna » Jaki kolor na ściany w pokoju i kuchni?

Nasz salon z kuchnią ma 38 m2. Kuchnia będzie biała z elementami szarości i drewnianymi blatami. Kuchnię od salonu oddziela pas z kamienia naturalnego w kolorach jasny beż i szarość. W salonie planujemy żółtą kanapę i zastanawiamy się, na jaki kolor pomalować ściany? Podłoga w kuchni to białe lakierowane duże płytki, natomiast w salonie panele.

Generalnie obecnie niemal wszyscy moim klienci chcą mieć ściany w odcieniach szarości lub białe. Modne są też ściany w delikatnych pastelowych kolorach – jednak to już jest trudniejsze i nie podejmuje się doradzić nie widząc mieszkania. Pastele muszą być po pierwsze lubiane przez domowników, a po drugie dopasowane do całego wystroju wnętrz.

Szarości z żółtym akcentem

Tutaj więc proponowałbym podstawowe rozwiązania. Możemy większość ścian pomalować na jaśniejszy odcień szarego, a jedną ścianę na odcień zdecydowanie ciemniejszy. Na takim ciemnym, niemal grafitowym tle żółta kanapa będzie się dobrze prezentować.

Przykład połączenia szarości i żółtych kolorów - fot. Dekoral
Szarość, biel i żółty - dobrze skomponowane kolory - fot. Tikurilla

Biele w stylu skandynawskim

Druga wersja to urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim – również wciąż popularna u nas. W takim wnętrzu wszystkie ściany są białe, podłoga jest jasna, bielona. Powinno być dużo białych elementów, np. cześć mebli, i do tego kolorowe akcenty – w tym wypadku kanapa i na przykład krzesła przy stole. Dobrze jest wtedy wykorzystać

Biała kuchnia ożywiona żółtymi hokerami . Fot. Para
Niebieskie krzesła ożywiają białą kuchnię . Fot. Pracownia KAZA

kilka kolorowych dodatków, aby wnętrze zyskało trochę energii. Białe pomieszczenie z żółtymi jedynie elementami będzie wyglądać nudno. Proponuję wstawić krzesła w kolorach: żółty, niebieski, szary, zielony, pomarańczowy.

Konsultacja architekt wnętrz Michał Zawadzki – KONTAKT

  Czym pomalować laminowany regał?

Może Cię zainteresować: