Strona główna » Drewniane drzwi wewnętrzne

Drewniane drzwi wewnętrzne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Drzwi wewnętrzne z drewna można wybrać w wielu kolorach, w różnych fornirach, odcieniach. Ciekawym zestawieniem jest łączenie powierzchni ultramatowej, błyszczącej czy strukturalnej z kolorami białym, jasnoszarym lub antracytowym. Takie drzwi pojawiały się na rynku od firmy Hörmann.

Forniry z naturalnego drewna – dębu, klonu, orzecha, włoskiej akacji czy buku mogą być w kilku odcieniach, mają wysokiej jakości lakierowane powierzchnie w rozmaitych kolorach. Do tego mogą mieć dekoracyjne aplikacje, przeszklenia i detale.

Jeżeli chcemy, by nasze drzwi były szczególnie odporne na wszelkie uszkodzenia, ścieranie, uderzenia, a nawet wysoką temperaturę powinniśmy wybrać te w okleinie Duradecor, która jest niemal tak wytrzymała, jak laminowane blaty kuchenne. Wtedy nie będziemy musieli obawiać się, że np. dziecko porysuje je długopisem – wszelkie zabrudzenia z łatwością zmyjemy przy użyciu zwykłych detergentów.

Okleina Duradecor może mieć strukturę reliefową, więc będziemy czuli w dotyku np. rysunek drewnianych słojów. Ciekawie prezentuje się też idealnie gładka powierzchnia o wysokim połysku lub w wersji matowej.

Drzwi wewnętrzne z serii ConceptLine

W serii drewnianych drzwi wewnętrznych ConceptLine jest możliwość łączenia faktur i kolorów na indywidualne zamówienie. Zestawianie powierzchni ultramatowej, błyszczącej czy strukturalnej z kolorami białym, jasnoszarym lub antracytowym drzwi z tej serii daje szerokie możliwości aranżacji. Te z powierzchnią Duradecor Ultramat w kolorze antracytowym mogą służyć np. jako tablica kredowa w pokoju dziecka. To pierwsza na rynku okleina, na której nie zostają odciski palców ani inne zabrudzenia dzięki technologii AntiFingerPrint. Powierzchnia jest także bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Krawędzie skrzydła drzwi w tej okleinie są dodatkowo zabezpieczone i są odporne na uderzenia, ścieranie i zarysowania.

Odmienny efekt aranżacyjny uzyskamy, wybierając drzwi ConceptLine z powierzchnią na wysoki połysk, która pozwala uzyskać ciekawy efekt odbicia światła. To rozwiązanie szczególnie polecane do eleganckich minimalistycznych wnętrz. Drzwi ConceptLine z powierzchnią reliefową dają natomiast efekt przytulności. Strukturalna, niejednorodna powierzchnia sprawia jednocześnie, że drzwi zmieniają wygląd w zależności od oświetlenia. Wzrok przyciąga również intrygujący efekt połączenia w jednym skrzydle powierzchni matowej i połyskującej.

  Lustro jako ciekawa dekoracja na ścianę

Może Cię zainteresować: