Strona główna » Jak wybrać idealną lampę do salonu?

Jak wybrać idealną lampę do salonu?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Lampa do salonu

Wybór lampy do salonu i pokoju nie należy do najłatwiejszych. Bogaty asortyment oświetlenia wewnętrznego, jaki jest dostępny w sklepach, może przyprawić o zawrót głowy. Jakie zatem przyjąć kryteria wyboru przy zakupie lampy do salonu i pokoju? Przeczytaj a wszystko stanie się jasne!
Rozpoczynając poszukiwania tej idealnej i najlepszej lampy do salonu lub pokoju o innym przeznaczeniu, warto prześledzić aktualne trendy. Poszerzając wiedzę na ten temat, uzyskasz informacje o tym, co jest modne, bezpieczne i energooszczędne. Pamiętaj, że lampa to nie tylko „światło”. To ważny element dekoracyjny i użytkowy, jaki znajduje się w Twoim salonie.

Spis treści porady

Najciekawsze trendy w oświetleniu w nadchodzącym 2020 roku

Producenci oświetlenia coraz częściej, do produkcji swoich lamp, wykorzystują materiały pochodzenia naturalnego takie jak drewno, ceramika lub akryl. Bardzo popularne od kilku lat lampy wykonane z metalu będą musiały zrobić im nieco miejsca w nadchodzących miesiącach.

Naturalne materiały otwierają przed producentami oświetlenia zupełnie nowe możliwości. Lampy projektowane z użyciem wspomnianych tworzyw mają nowy, intrygujący i niebanalny design. Jednocześnie lampy wykonane z surowców pochodzenia naturalnego są bardziej trwałe i nadadzą twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru przez długie lata. Wśród kolorów oświetlenia zdecydowanie będzie królować złoto oraz czerń. Razem i osobno. Barwy te w połączeniu ze sobą podkreślą charakter salonu i nadadzą mu szczególnego wyrazu. Należy potraktować lampę nie tylko jako oświetlenie, ale również jako element dekorujący, główną ozdobę pokoju, która nada mu ostatecznego kształtu i doda blasku. W przyszłym roku warto zainwestować w lampę o kolistym kształcie, która z pewnością ożywi nasz salon i nada mu wyrazu.

Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze oświetlenia w salonie?

Przy wyborze lampy warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będzie zamontowane oświetlenie w naszym salonie. Jeśli szukamy lampy wiszącej, pamiętajmy o tym, gdzie i jak ma zostać powieszone takie oświetlenie w salonie. Jeżeli w tym pomieszczeniu będą dwa punkty świetlne, łatwiej jest wtedy podzielić pomieszczenie na strefy według użytkowania. Na przykład – na strefę jadalną oraz strefę wypoczynku.

  Szafa narożna do sypialni. Jaką wybrać?

W strefie jadalnej polecane są lampy kloszowe, punktowo oświetlające miejsce, gdzie spożywamy posiłki. Lampy kloszowe bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku pomieszczeń w kształcie prostokąta.

Z kolei w strefie wypoczynkowej dobrze sprawdzają się lampy dające bardziej rozproszone światło, a ich doskonałym uzupełnieniem są lampy stojące, które idealnie nadają się na przykład w chwilach relaksu, kiedy czytamy książki.

Lampa do salonu

Źródło zdjęć: https://www.fajne-lampy.eu/pl/lampy-do-salonu-i-pokoju-23/

Jakość wykonania – dlaczego to takie ważne?

Poszukując odpowiedniej lampy do naszego salonu, nie kierujmy się kosztami, jakie poniesiemy kupując dane oświetlenie wewnętrzne.

Jakość to najważniejsza sprawa przy wyborze lampy. Oświetlenie wykonane z materiałów najwyższej jakości posłuży nam dłużej i dłużej będzie cieszyć nasze oko. Warto postawić na lamy dobrze wykonane, nie tylko dlatego, że są ładne, ale również z powodu naszego bezpieczeństwa. Oświetlenie wykonane z zachowaniem wszelkich norm jakości oraz bezpieczeństwa jest po prostu bezpieczne dla jego użytkowników. A lampy wykonane z materiałów niewiadomego pochodzenia bez odpowiednich atestów mogą stanowić zagrożenie dla osób, które je użytkują.

Cena – dlaczego warto wydać więcej?

Cena lampy jest uzależniona od kilku czynników. Tak naprawdę nie opłaca się oszczędzać na oświetleniu. Im lepiej doświetlone pomieszczenie, tym lepiej będziemy się w nim czuli. Szczególnie dotyczy to salonu, gdzie spędzamy najwięcej czasu, wykonując wiele różnych czynności.

Nie zapominajmy, że cena konkretnego modelu lampy jest uzależniona od jej designu, ilości żarówek oraz materiału, z jakiego została wykonana. Ceny lamp wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak dla osób z ograniczonymi zasobami finansowymi ciekawe modele lamp wykonanych z najwyższej jakości materiałów znajdziemy już w cenach od dwustu złotych za model.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.