Strona główna » Jak wybrać idealną lampę do salonu?

Jak wybrać idealną lampę do salonu?

przez pytanieomieszkanie
Lampa do salonu

Wybór lampy do salonu i pokoju nie należy do najłatwiejszych. Bogaty asortyment oświetlenia wewnętrznego, jaki jest dostępny w sklepach, może przyprawić o zawrót głowy. Jakie zatem przyjąć kryteria wyboru przy zakupie lampy do salonu i pokoju? Przeczytaj a wszystko stanie się jasne!
Rozpoczynając poszukiwania tej idealnej i najlepszej lampy do salonu lub pokoju o innym przeznaczeniu, warto prześledzić aktualne trendy. Poszerzając wiedzę na ten temat, uzyskasz informacje o tym, co jest modne, bezpieczne i energooszczędne. Pamiętaj, że lampa to nie tylko „światło”. To ważny element dekoracyjny i użytkowy, jaki znajduje się w Twoim salonie.

Najciekawsze trendy w oświetleniu w nadchodzącym 2020 roku

Producenci oświetlenia coraz częściej, do produkcji swoich lamp, wykorzystują materiały pochodzenia naturalnego takie jak drewno, ceramika lub akryl. Bardzo popularne od kilku lat lampy wykonane z metalu będą musiały zrobić im nieco miejsca w nadchodzących miesiącach.

Naturalne materiały otwierają przed producentami oświetlenia zupełnie nowe możliwości. Lampy projektowane z użyciem wspomnianych tworzyw mają nowy, intrygujący i niebanalny design. Jednocześnie lampy wykonane z surowców pochodzenia naturalnego są bardziej trwałe i nadadzą twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru przez długie lata. Wśród kolorów oświetlenia zdecydowanie będzie królować złoto oraz czerń. Razem i osobno. Barwy te w połączeniu ze sobą podkreślą charakter salonu i nadadzą mu szczególnego wyrazu. Należy potraktować lampę nie tylko jako oświetlenie, ale również jako element dekorujący, główną ozdobę pokoju, która nada mu ostatecznego kształtu i doda blasku. W przyszłym roku warto zainwestować w lampę o kolistym kształcie, która z pewnością ożywi nasz salon i nada mu wyrazu.

  Szafa narożna do sypialni. Jaką wybrać?

Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze oświetlenia w salonie?

Przy wyborze lampy warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będzie zamontowane oświetlenie w naszym salonie. Jeśli szukamy lampy wiszącej, pamiętajmy o tym, gdzie i jak ma zostać powieszone takie oświetlenie w salonie. Jeżeli w tym pomieszczeniu będą dwa punkty świetlne, łatwiej jest wtedy podzielić pomieszczenie na strefy według użytkowania. Na przykład – na strefę jadalną oraz strefę wypoczynku.

W strefie jadalnej polecane są lampy kloszowe, punktowo oświetlające miejsce, gdzie spożywamy posiłki. Lampy kloszowe bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku pomieszczeń w kształcie prostokąta.

Z kolei w strefie wypoczynkowej dobrze sprawdzają się lampy dające bardziej rozproszone światło, a ich doskonałym uzupełnieniem są lampy stojące, które idealnie nadają się na przykład w chwilach relaksu, kiedy czytamy książki.

Lampa do salonu

Źródło zdjęć: https://www.fajne-lampy.eu/pl/lampy-do-salonu-i-pokoju-23/

Jakość wykonania – dlaczego to takie ważne?

Poszukując odpowiedniej lampy do naszego salonu, nie kierujmy się kosztami, jakie poniesiemy kupując dane oświetlenie wewnętrzne.

Jakość to najważniejsza sprawa przy wyborze lampy. Oświetlenie wykonane z materiałów najwyższej jakości posłuży nam dłużej i dłużej będzie cieszyć nasze oko. Warto postawić na lamy dobrze wykonane, nie tylko dlatego, że są ładne, ale również z powodu naszego bezpieczeństwa. Oświetlenie wykonane z zachowaniem wszelkich norm jakości oraz bezpieczeństwa jest po prostu bezpieczne dla jego użytkowników. A lampy wykonane z materiałów niewiadomego pochodzenia bez odpowiednich atestów mogą stanowić zagrożenie dla osób, które je użytkują.

Cena – dlaczego warto wydać więcej?

Cena lampy jest uzależniona od kilku czynników. Tak naprawdę nie opłaca się oszczędzać na oświetleniu. Im lepiej doświetlone pomieszczenie, tym lepiej będziemy się w nim czuli. Szczególnie dotyczy to salonu, gdzie spędzamy najwięcej czasu, wykonując wiele różnych czynności.

  Metamorfoza małej łazienki

Nie zapominajmy, że cena konkretnego modelu lampy jest uzależniona od jej designu, ilości żarówek oraz materiału, z jakiego została wykonana. Ceny lamp wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak dla osób z ograniczonymi zasobami finansowymi ciekawe modele lamp wykonanych z najwyższej jakości materiałów znajdziemy już w cenach od dwustu złotych za model.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.