Strona główna » Jak urządzić wygodną sypialnię

Sypialnia jest miejscem, które powinno kojarzyć się z relaksem i wypoczynkiem. Jak ją urządzić, żeby była funkcjonalna?
Komfort spania to w dużej mierze wybór odpowiedniego materaca. Oczywiście centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko. Można powiedzieć nawet więcej – dobry sen jest uzależniony od tego, jaki materac wybierzemy.

Jak urządzić wygodną sypialnie? Łóżka i materace

Najlepszy materac powinien mieć odpowiednią twardość, dobrze, żeby dodatkowo podpierał najcięższe partie ciała. Ważna jest też jego elastyczność, która pozwoli nam rano wstać nie „połamanymi”. Warto zwrócić uwagę na materace hybrydowe (m.in firmy Sealy).

Charakteryzują się tym, że łączą zalety materaca sprężynowego oraz piankowego. System sprężyn pozwala na redukcję drgań w łóżku dwuosobowym, powodowanych przez śpiącą obok (i wiercącą się) osobę. Natomiast zastosowanie pianki żelowej pozwala usunąć nadmiar ciepła, który często stanowi problem podczas snu.

Oświetlenie sypialni

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest światło. W sypialni dobrze jest mieć kilka jego źródeł. Kiedy będziemy czytać przyda nam się to mocniejsze, natomiast relaksując się będziemy chcieli stworzyć nastrojowe warunki. Dobrym rozwiązaniem są lampy, które pozwalają regulować natężenie światła.

Pożądane kolory to biały i ciepłe odcienie żółci. Nie warto kupować lamp, które dają na przykład czerwone, czy ostro pomarańczowe światło – zmęczą one oczy. Planując rozstawienie oświetlenia, dobrze jest zaplanować, gdzie na przykład wstawimy telewizor tak, żeby w jego ekranie nie odbijała się żarówka.

Spokojna kolorystyka sypialni

Niezwykle ważne są kolory, w jakich urządzamy sypialnię. Powinny być one stonowane, uspokajające. Dobrze na psychikę wpływają jasne barwy, krem, żółty (szczególnie podczas długiej i ciemnej zimy). Odpoczynkiem dla oczu jest kolor zielony. Kolor ścian, dodatki, pościel utrzymane w tej tonacji będą wpływać na nas bardzo korzystnie. Warto też zainwestować w roślinność. Ożywi ona sypialnię i zwiększy komfort przebywania w niej. W kwiaciarniach i sklepach z akcesoriami kupić można niezwykle fantazyjne osłonki na kwiaty, które dodadzą szyku pomieszczeniu.

  Jak wybrać materac; rodzaje materacy

Urządzając sypialnię, warto pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to pokój, który stanowi naszą najbardziej prywatną i intymną część domu. Dlatego urządzajmy ją w taki sposób, aby była funkcjonalna, ale także żeby dobrze nam się kojarzyła. Prywatne zdjęcia, pamiątki mogą znaleźć swoje miejsce właśnie w naszej sypialni.

Więcej znajdziesz na: https://pl.sealy.com/pl-PL

Może Cię zainteresować: