Strona główna » Folia okienna; pomysł na osłonięcie okna

Folia okienna; pomysł na osłonięcie okna

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Folia na okna, tzw. folia szroniona, jest wykorzystywana już nie tylko w branży reklamowej, do ozdabiania witryn. Półprzezroczysta folia gładka i z wzorami może być tez stosowana na okna w mieszkaniach.

Takie rozwiązanie jak szroniona folia jest idealne np. w oknach na parterze. Przepuszcza światło dzienne, a jednak z zewnątrz nie widać wnętrz mieszkalnych, co pozwala zachować prywatność. Folie okienne mają też inną zaletę – jeśli za oknem mamy widok, który nam nie odpowiada, to naklejenie folii osłoni nas od tego, co widać na zewnątrz, a jednocześnie nie odetnie światła dziennego, co stałoby się, gdyby okna zasłonić roletą tkaninowa czy bambusową.

Rolety do kuchni

Folia we wzory

Szroniona folia może być jednolita, gładka, ale i we wzory. Parasolki, chmurki, kwiaty, koty wygrzewające się na piecu, ptaki, bambusy. Dekornik proponuje ponad 200 wzorów folii szronionych: wycinane, zadrukowane, kolorowe i o efekcie witrażu.

Montaż folii na okna

Montaż folii na okna nie jest skomplikowany, należy jednak wiedzieć o kilku podstawowych sprawach:
– folię zawsze montujemy na mokro
– w montażu pomoże specjalny płyn, który jest dołączany przez sprzedawcę
– do montażu potrzebne są następujące narzędzia: szmatka, linijka, nożyk do papieru, ewentualnie spryskiwacz, który ułatwia aplikację płynu na folię i okno.
– po montażu przez kilka dni mogą zostać smugi pod folią. znikną, kiedy cała woda spod materiału odparuje.

Folia – gdzie można zastosować

– osłanianie okien na parterze (szczególnie w kuchni i w łazience)
– w kabinach prysznicowych (jako wysłonięcie, dekoracja lub po to, by zacieki na szkle były mniej widoczne)
– dekoracja szafek kuchennych – jeśli fronty szafek są z przeźroczystego szkła, to naklejenie folii jest idealnym sposobem na ukrycie zawartości szafek
– dekoracja szklanych blatów (folia naklejana pod spodem blatu, świetnie sprawdzi się jako ozdoba – zarówno wzory wycinane, jak i drukowane

  Jak oddzielić biurko w pokoju dziennym?

Cena folii bez nadruku: od 65 zł/m2
Cena folii we wzory: 89 zł/m2

Więcej na www.folianaokna.pl

Może Cię zainteresować: