Strona główna » Dobre grzejniki do łazienki

Dobre grzejniki do łazienki

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W sezonie grzewczym, gdy wszystkie grzejniki w domu działają pełną parą, uzyskanie w łazience odpowiedniej temperatury nie sprawia problemów. Sytuacja ulega jednak diametralnej zmianie, gdy wraz z nadejściem wiosny wyłączymy instalację c.o.

Kiedy nie działa instalacją c.o., wtedy komfort ciepła w łazience nie jest już tak oczywisty. Pogoda bywa u nas kapryśna i nawet późną wiosną czy latem potrafią przyjść naprawdę chłodne dni. Dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniach, które zapewnią nam odpowiednią temperaturę w łazience, także po zakończeniu sezonu grzewczego.

Grzejnik elektryczny – rozwiązanie do łazienki

Jednym z nich jest zamontowanie elektrycznego grzejnika, dzięki któremu będziemy mieli ciepło w łazience bez względu na porę roku. Oprócz ogrzewania pomieszczenia to świetny sposób na suszenie mokrych ręczników. A dzięki ciekawemu wzornictwu i gamie dostępnych kolorów, uatrakcyjni wnętrze każdej łazienki. Grzejnik elektryczny jest doskonałym rozwiązaniem do budynków, które nie posiadają instalacji c.o.

Wbrew obiegowym opiniom koszty elektrycznego ogrzewania łazienki nie są wcale wysokie. Wystarczy pamiętać, by przy wyborze grzejników odpowiednio dobrać ich moc do rozmiarów i indywidualnych cech naszej łazienki. Pomieszczenia z większym oknem czy usytuowane na obrzeżach domu będą wymagać więcej energii od tych położonych w środku budynku. Nie można zapominać także o tym, że prąd to ogólnodostępne i jedno z najczystszych źródeł energii. Istotną zaletą elektrycznych grzejników jest również prostota ich montażu, bo nie wymagają skomplikowanych przeróbek instalacji wodnej.

Grzałka elektryczna do grzejnika w łazience

W przypadku, gdy mamy zamontowany w łazience grzejnik podłączony do centralnego ogrzewania, możemy zastosować bardzo praktyczny sposób na dogrzanie łazienki poza sezonem grzewczym – zamontować do grzejnika podłączonego do instalacji c.o. grzałkę elektryczną o odpowiedniej mocy (300, 600 lub 900 W). Wtedy nawet jeśli centralne ogrzewanie jest wyłączone, można włączyć samą grzałke elektryczną i mieć komfortową temperaturę w łazience oraz suszarkę na mokre ręczniki.

  Grzejnik łazienkowy na ręcznik

Bardzo funkcjonalna i estetyczna jest grzałka GV z oferty Enix, wyposażona w termostat utrzymujący nastawioną temperaturę grzejnika w zakresie 30o C do 75o C. Oprócz tego, dzięki specjalnemu przyciskowi mamy możliwość załączenia grzejnika na dwie godziny na maksymalną moc i szybszego dogrzania pomieszczenia.

Zdjecia www.enix.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.