Strona główna » Czym wyróżnia się wygodne krzesło do komputera

Czym wyróżnia się wygodne krzesło do komputera

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Krzesło do pracy w biurze


Być może zdarzyło Ci się natrafić w mediach społecznościowych na zdjęcia osoby pracującej z laptopem opartym o uda, w pozycji półleżącej, z nogami opartymi o stolik. Takie zdjęcie zazwyczaj promuje freelancing bądź pracę zdalną, jednak pozycja taka bardziej nadaje się do przeglądania prasy przy porannej kawie, niż do twórczej lub wymagającej skupienia pracy przy komputerze.

Aby praca przy komputerze była efektywna, warto zadbać o właściwe środowisko pracy. Klasyczne biurko i wygodne, ergonomiczne krzesło do komputera będzie najlepszym, choć zapewne nie tak fotogenicznym rozwiązaniem. Dobrze dobrany, ergonomiczny fotel biurowy to gwarancja długotrwałej pracy bez zmęczenia i bólu szyi, ramion, pleców w odcinku lędźwiowym czy kolan. Przeczytaj, jakie walory posiada wysokiej jakości fotel do komputera.

Jakie cechy posiada dobry fotel ergonomiczny do pracy przy biurku?

Oto szereg cech, które sprawią, że niezależnie od wzrostu czy wagi osoby pracującej przy komputerze, będzie ona w stanie idealnie dopasować go do własnych potrzeb. Wysokiej jakości, ergonomiczny fotel biurowy do pracy przy komputerze będzie charakteryzować się:

  • stabilną, metalową, pięcioramienną podstawą na kółkach z kauczuku lub tworzywa ABS, które nie będą rysowały podłóg,
  • wyprofilowane siedzisko o regulowanej wysokości, głębokości oraz jego kąta nachylenia,
  • tapicerką z tzw siateczki mesh przepuszczającej powietrze lub tkaniny odpornej na ścieranie,
  • ruchomym zagłówkiem umożliwiającym wygodne oparcie głowy podczas przerwy i wypoczynku, jak również przy pracy,
  • możliwością regulacji kąta nachylenia oparcia pleców, oraz blokady w pozycji wychylonej,
  • profilowaniem oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa, stanowiącym jego podparcie i utrzymującym plecy z naturalnej pozycji,
  • regulowaną wysokością podparcia dla kręgosłupa lędźwiowego, umożliwiającą ergonomiczną i komfortową pracę osobom o różnym wzroście,
  • podłokietnikami tapicerowanymi miękką tkaniną, ekoskórą lub wykonanymi z tworzywa sztucznego, umożliwiającymi podparcie rąk w czasie pracy i odpoczynku,
  • regulacją podłokietników w pełnym zakresie – wysokości, odległości od oparcia, kata nachylenia względem siedziska.
  Panele laminowane - źle umyte

Powyższymi cechami charakteryzują się fotele wysokiej klasy, których zakup wiąże się z inwestycją rzędu kilku tysięcy złotych. Jeśli nie planujesz takiego wydatku, a zależy Ci na wygodnym fotelu do komputera, zdecyduj się na mebel na kółkach, posiadający regulację wysokości siedziska i kąta nachylenia oparcia. Zwróć uwagę na podparcie odcinka lędźwiowego. To „niezbędne minimum” fotela, gwarantujące prawidłową postawę w czasie pracy.

Fotel gamingowy
Fotel gamingowy

Fotele gamingowe – wygoda i nowoczesny design dla młodych.

Specyficznym typem foteli do komputera są fotele gamingowe. Są to meble stworzone specjalnie dla graczy. Przed ekranem komputera zdarza im się spędzać niemal tyle samo czasu, co osoby pracujące. Z myślą o nich powstał fotel łączący ergonomię, nowoczesny, drapieżny wygląd z dodatkowymi funkcjami dedykowanymi graczowi.

Posiadają one wysokie oparcia oraz duże, miękkie zagłówki. Oparcie można regulować, odchylając i blokując w pozycji leżącej. Obszerne poduszki do siedzenia mają kilka warstw pianki, a dodatkowo taki fotel może mieć zintegrowany z siedziskiem podnóżek. Pompy gazowe pozwalają na regulację wysokości, a duża śruba pod siedziskiem – tzw. mechanizm TILT – pozwala na zmianę jego kąta nachylenia. Fotel wyposażony jest również w wyściełane pianką podłokietniki, których górna powierzchnia może być obita ekoskórą lub tkaniną.

Design tego mebla odróżnia go od klasycznego fotela komputerowego. Krzesła do gier są wielokolorowe, a zagłówki bywają zaprojektowane tak, aby kojarzyły się z rogami. Inne cechy, których nie ma w klasycznym krześle biurowym, to wbudowany głośnik Bluetooth lub oświetlenie LED krzesła, które jest sterowane za pomocą pilota.

Jeśli lektura tego artykułu skłoniła Cię do zakupu nowego fotela do biurka, zobacz wygodne krzesła do komputera w sklepie Kamila Meble. Szeroki zakres cenowo – jakościowy umożliwi Ci dobór mebla odpowiedniego dla Twoich potrzeb.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.