Strona główna » Co zrobić ze śladami na ścianie pomalowanej ciemną farbą?

Co zrobić ze śladami na ścianie pomalowanej ciemną farbą?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Pomalowałam sypialnię kolorem czeko fashion Dekoral, no i niestety mam problem – po byle dotknięciu palcami zostają ślady. Próbowałam czyścić te plamy wodą i pozostają jeszcze większe plamy … a podobno po malowaniu tą farbą ściany miały być zmywalne… Czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji? Może jakieś środki, którymi można np. przemalować tak, aby już nic na ścianach pozostawało?

 
Sytuacja jest charakterystyczna dla wysokopigmentowanych farb matowych. Nie świadczy to o wycieraniu się farby, a jedynie o zmianie odcienia pod wpływem docisku lub namoczenia.
Efekt widocznych plam powstałych na skutek miejscowego mycia lub szorowania powierzchni farby można zlikwidować poprzez przemycie całej ściany wilgotną gąbką. Woda i gąbka muszą być czyste. Lekko zwilżoną gąbką przecieramy delikatnie i równomiernie całą ścianę, tak, aby nie szorować suchą gąbką i by woda nie spływała po ścianie. Po wyschnięciu miejscowe plamy powinny zniknąć.

Innym bardziej trwałym, ale ryzykowniejszym i kosztowniejszym sposobem jest pokrycie ściany rozcieńczonym dość mocno z wodą (1:6)  gruntem Aquagrunt. Ryzyko polega na tym, że jeśli nierównomiernie rozprowadzimy roztwór gruntu, powstaną bardziej błyszczące smugi. W tym przypadku powłoka lekko się wybłyszczy.
Ścianę można również pokryć farbą Dekoral Fashion z Diamentowej Kolekcji – Iskrzące Złoto lub Srebrny Pył. Powłoka dzięki temu znacznie się wybłyszczy nabierze dodatkowego efektu dekoracyjnego w postaci iskrzącego się srebra lub złota i w dodatku zwiększy się jej odporność na szorowanie.
Konsultacja i zdjęcie Dekoral

  Jak urządzić przestrzeń biurową? Wygodne i trwałe fotele biurowe

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.