Strona główna » Co to jest MDF i HDF?

Co to jest MDF i HDF?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy drzwi do pokoju wykonane z MDF-u są dobre? Czy będą trwałe?

Jak najbardziej. Płyty MDF i HDF to rodzaj płyt pilśniowych. Są to produkty drewnopochodne, które powstają w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem związków łączących i utwardzających w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem.

MDF – Medium Density Fireboard jest oznaczeniem średniogęstej płyty z włókien drzewnych. Cechuje ją wysoka jakość oraz szerokie zastosowanie praktyczne. Gęstość płyty stanowi od 650 do 850 kg/m3. HDF – Hight Density Fibreboard jest to płyta z włókien drzewnych, która charakteryzuje się dużą twardością i podwyższoną gęstością (powyżej 850 kg/m3). Jest to zazwyczaj cienka płyta, będąca alternatywą dla sklejki drewnianej.

Walorem jest olbrzymia gęstość płyty, która często przekracza o 50% gęstość litego drewna. Płyty MDF i HDF są bardzo twarde, a więc drzwi z nich wykonane mają wysoką trwałość.

Drzwi z MDF stanowią tańszą alternatywę dla tradycyjnych drzwi drewnianych. Decyduje to o ogromnej popularności płyt pilśniowych. – Wszystkie drzwi okleinowane w naszej ofercie mają ramę wykonaną z płyty MDF, która dodatkowo jest obłożona obustronnie płytą HD.

zdjęcie Invado www.invado.pl

  Stół - serce każdego domu

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.