Strona główna » Stół – serce każdego domu
stół w salonie

Elegancki i nowoczesny stół, to bardzo ważny element wyposażenia domu. Niezależnie od tego, czy meblujemy nowe mieszkanie czy go odnawiamy, powinniśmy wiedzieć, że stół będzie stanowił bardzo ważną część wystroju mieszkania. To miejsce spotkań rodziny, przyjaciół, gości, miejsce gdzie odbywają się uroczystości i codzienne spotkania. Dlatego stół stanowi centrum domu czyli jego serce…

Zakup tak ważnego mebla trzeba poważnie przemyśleć i zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami. Ważną sprawą jest dobór stołu w takim stylu w jakim są pozostałe meble. Może być też tak, że to stół jako pierwszy mebel wyznaczy nam kierunek w jakim pójdziemy. Wszystko zależy od naszych upodobań, ale dobrze jest zapoznać się wcześniej z propozycjami sklepów i pomysłami na aranżację salonu.

Współczesny design proponuje proste i nieskomplikowane formy wykonane z naturalnych materiałów lub ich imitacji. Stół niejako powrócił do swojego pierwotnego zastosowania, czyli ma być solidnym meblem służącym do korzystania z niego podczas posiłków ale również przy pracy lub zabawie. Ma to być mebel wygodny i łatwo w dostępny dla wszystkich domowników. Jeśli mamy w domu dzieci, dobrze jest zakupić stół o mniejszej wysokości tak, aby korzystanie z niego było możliwe i komfortowe dla wszystkich członków rodziny.

na zdjęciu rozkładany, drewniany stół do salonu z tapicerowanymi krzesłami

Doskonałym pomysłem, aby stworzyć eleganckie, nowoczesne i minimalistyczne wnętrze, może być stół w stylu industrialnym. Pozwoli nam ożywić wnętrze i nadać mu ciekawy i nieco surowy, ascetyczny charakter. Głównym atutem tego typu mebli jest prostota połączona z solidnością i trwałością materiałów. Coraz częściej stawiamy na wytrzymałość i prostotę.

Dla tych, którzy są niezdecydowani, najlepszym wyjściem jest wybór stołu o klasycznym i prostym kształcie. Taki wzór sprawdzi się na pewno w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo, jest ponadczasowy i nieprzemijający, dlatego nie trzeba będzie wymieniać, takiego mebla, z powodu przemijającej szybko mody. Klasyczne stoły do salonu oferuje większość znanych, internetowych sklepów meblowych (zobacz stoły do salonu z oferty Edinos.pl)

  Kolor ścian do szarej podłogi i czerwonych mebli

Klasyczna elegancja zawsze będzie na czasie i w dobrym tonie.

Trzymając się tej zasady wybierzmy kolor o naturalnym wyglądzie takim jak drewno, metal lub kamień. Współczesne domy zaczynają być stylizowane zgodnie z ekologicznymi zasadami, stawiając na spokojne, przestronne wnętrza. Wraz z „zaproszeniem” krajobrazu do środka mieszkania stół, w naturalny sposób przyjął formę i kolorystykę związaną z przyrodą, stanowiąc uzupełnienie przestronnego i zielonego wnętrza.

stół z krzesłami

na zdjęciu klasyczny drewniany stół do salonu z czterema krzesłami

Dzisiejsze, główne kryteria wzornictwa mebli, poza nowoczesnym wyglądem, to komfort i wygoda przy zastosowaniu bardzo wytrzymałych materiałów. Znowu wraca moda na meble wielopokoleniowe, bardzo solidne i wytrzymałe. Dlatego, aby zaspokoić wymagania swoich klientów, producenci mebli stosują tradycyjne, naturalne ale też nowoczesne i innowacyjne materiały. A przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków, które wydamy obowiązkowo a designerską lampę oraz bieżniki lub podkładki pod talerze, możemy stworzyć niepowtarzalny klimat i zachwycającą aranżację swojego domu.

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Was.

wybór mebli ogromny, podobnie jak ceny 🙂

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.