Strona główna » Brak kabli rewolucją w sterowaniu ogrzewaniem domu

Brak kabli rewolucją w sterowaniu ogrzewaniem domu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Brak kabli rewolucją w sterowaniu ogrzewaniem domu

Podczas wykańczania domu wybór odpowiedniego ogrzewania jest naprawdę ważnym elementem. Ważny jest też sami sterowanie ogrzewaniem. Na rynku dostępne są sterowniki bezprzewodowe oraz przewodowe. Te pierwsze zapewniają większy komfort w sterowaniu ogrzewaniem i temperaturą, ponieważ można z nich korzystać z każdego miejsca w domu. Jednocześnie właściwy wybór sterownik zapewnia nam też bezpieczeństwo.

Dlaczego brak kabli w sterownikach jest rewolucyjnym rozwiązaniem? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Sterowniki bezprzewodowe do kotłów

Na pewno podczas doboru sterowników warto zwrócić uwagę na sterownik bezprzewodowy do kotła, który zapewni nam komfort kontrolowania kotłów z zacisza własnego domu. Urządzeniem grzewczym możemy sterować poprzez sieć Wi-Fi. Taki sterownik może kontrolować funkcjonowanie kotła gazowego, kotła elektrycznego oraz każdego kotła z funkcją rozwarcia i zwarcia styku.

To właśnie dzięki temu rozwiązaniu dobierzemy idealną temperaturę pomieszczania do naszych potrzeb i preferencji. Te sterowniki to inaczej sterownik do sterowniki do pieców ogrzewania centralnego, tak więc umożliwiają nam sterowanie temperaturą w całym systemie ogrzewania. Sterowniki do kotłów możemy podzielić na różne rodzaje. Najbardziej znanym jest podział ze względu na funkcje.

Te najbardziej podstawowe modele zarządzają tylko pompą i wentylatorem. Te bardziej zaawansowane pozwalają nam właśnie na zarządzanie temperatura w każdym pomieszczenie oraz sterowanie ogrzewanie przez internet. Dzięki temu możemy naprawdę komfortowa sterować ogrzewaniem.

Sterowniki bezprzewodowe do podłogówki

System ogrzewania podłogowego staję się coraz popularniejszy. Nic dziwnego, ponieważ ma w sobie wiele zalet. Ogrzewanie podłogowe możemy podzielić na elektryczne i wodne, co związane jest ze źródłem ciepła w podłodze. Decydując się na ten rodzaj ogrzewania na pewno będziemy zadowoleni z równomiernego rozprowadzenia ciepła w pomieszczeniu. Unikniemy uczucia chłodnej podłogi, które z pewnością nie jest dla nikogo komfortowe.

  Zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych

Jeśli wybraliśmy opcję systemu ogrzewania podłogowego to warto również rozejrzeć się za listwą sterującą do podłogówki. Tutaj także możemy zdecydować się na przewodowej listwy sterującej jak i pomyśleć nad bezprzewodowa listwa do podłogówki. Ta druga wersja sterownika pozwala nam kontrolować pracę ogrzewania podłogowego przez sieć internetową.

Dzięki takiemu rozwiązaniu w wygodny sposób będziemy mogli sterować ogrzewaniem podłogowym za pomocą rozbudowanego rozdzielacza, poprzez WiFi. Dodatkowo w niektórych modelach bezprzewodowej listwy sterującej uzyskujemy możliwość sterowania ogrzewaniem grzejnikowym.

Bezprzewodowe czujniki temperatury zewnętrznej

Do szerokiej gamy sterowników bezprzewodowych możemy zaliczyć także bezprzewodowe czujniki temperatury zewnętrznej. Takie urządzenia wspierając pracę sterowników ogrzewania. Jednocześnie pozwalają na lepsze korzystanie z urządzeń grzewczych i oszczędzanie na ogrzewaniu. Bezprzewodowy czujnik temperatury zewnętrznej umożliwia użytkownikom obliczenie dokładnej temperatury wody grzewcze, która jest niezbędna dla utrzymania odpowiedniej temperatur pomieszczenia.

Obliczanie to odbywa się za pomocą wbudowanego regulatora, który swoich pomiarów dokonuje na bazie krzywej grzania. Ważne w aspekcie czujnika temperatury zewnętrznej jest jego prawidłowe umiejscowienie z naszym domu. Najbardziej optymalnym miejscem będzie zewnętrzna północna ściana budynku, z uwzględnieniem wysokości dwóch metrów. Wybrany obszar powinien być nienasłoneczniony i przewiewny.

Taka lokalizacja czujnika będzie skutkować rzeczywistym odczytem temperatury zewnętrznej i odpowiednie dostosowywać temperaturę ogrzewania. Im zimniej będzie za oknem, tym cieplej będzie w naszym budynku i odwrotnie. Podczas gorących, słonecznych dni będziemy mogli liczyć na chłodne wnętrze. Taki czujnik zwiększa ogromnie komfort przebywania we wnętrzu i odczuwalną temperaturę.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.