Strona główna » Blat laminowany jak lawa

Blat laminowany jak lawa

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wyglądają jak kamień, skała, a nawet lawa. Do złudzenia przypominają te naturalne materiały. A jednak to blaty laminowane – taką propozycję ma firma Pfleiderer.

Czarna wulkaniczna lawa, którą możemy podziwiać np. na Sycylii, lśniące drobinki miki czy łupek ilasty – ilość kolorów, faktur, rodzajów skał jest wręcz niepoliczona. Jednak nie wszystkie w swojej naturalnej postaci nadają się do bezpośredniego wykorzystania we wnętrzach. Czasem są zbyt kruche, czasem trudne w obróbce, a czasem zbyt łatwo ulegają zabrudzeniom i plamom. Zdarza się także, że po prostu nie możemy sobie pozwolić na kosztowny kamienny blat lub okładane kamiennymi płytami ściany. Co pozostaje wtedy miłośnikom kamiennej elegancji? Blaty lub laminaty HPL imitujące  kamienie.

Energia wulkanu
Projektanci firmy Pfleiderer sięgają po kamienie mniej popularne niż marmur czy piaskowiec. Dbają o to, by połączyć maksymalnie wiernie odwzorować naturalny kolor, ziarnistość i rysunek.
W kolekcji blatów Unico szczególnie wyróżnia się pod tym względem blat Volcan. Jego chropowata faktura, przypominająca zastygłą wulkaniczną magmę ma odcień głębokiej, matowej czerni.

Blask i szyk
We wprowadzonej na rynek w tym roku kolekcji blatów Luxury Home Style jedną z najbardziej wyrazistych propozycji są dekory Black i White Reflexions. W obu znajdują się przypominające mikę, połyskliwe drobinki – podobnie jak w niektórych odmianach bazaltu. Ten wzór to propozycja do wnętrz w stylu glamour – będzie znakomicie współgrał z powierzchniami lakierowanymi na wysoki połysk, z kontrastowymi zestawieniami bieli i czerni, z kryształowymi dekoracjami i detalami.

Surowy jak skała

Jeśli ktoś preferuje bardziej surową stylistykę, w tej samej kolekcji blatów znajdzie także dekor Hornfels – piękne, niezwykle naturalne odwzorowanie łupka ilastego o zielonkawo-szarym wybarwieniu. Wzór jest tak realistyczny, że wydaje się iż za chwilę dotkniemy chropowatej skały. Taki blat będzie wspaniale współgrał z modnymi szarościami na frontach i ścianach, a akcenty z chromowanej lub szczotkowanej stali dodadzą mu elegancji. Trzeba jednak pamiętać, że tak ciemny i charakterystyczny wzór na zbyt dużej powierzchni może być przytłaczający. Warto go zrównoważyć spokojnymi płaszczyznami o jednolitej barwie.

Zdjęcia Pfleiderer

  Kuchnie w różnych stylach

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.