Strona główna » Zwierzęta w domu – sprzątanie

Zwierzęta w domu – sprzątanie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Regularne sprzątanie sierści, częste pranie narzut, koców i posłań, czyszczenie śladów łap z podłogi jest codziennością, gdy mamy w domu zwierzęta. Odpowiednio dobrane urządzenia AGD nie wykonają co prawda za nas pracy, ale ułatwią sprzątanie.

Skuteczny odkurzacz
Musimy pogodzić się z faktem, że mając psa czy kota będziemy wszędzie znajdować sierść. Dobry odkurzacz stanie się naszym sprzymierzeńcem.
Na co zwrócić uwagę kupując to urządzenie? Odkurzacz do domu, w którym są zwierzęta powinien mieć odpowiednie szczotki i końcówki do zbierania sierści i dużą siłę ssania. Dobrze też, aby był poręczny i wygodny w manewrowaniu, ponieważ będzie często używany. Warto rozważyć odkurzacz Maximus™. Modele ZXM7010 lub ZXM7020 z łatwością oczyszczą z sierści podłogę, dywany, meble oraz tapicerkę. Magnetyczna ssawka zasysa zanieczyszczenia całą swoją powierzchnią, zapobiegając spychaniu kurzu przed ssawką. Z kolei obrotowa turbossawka do tapicerki bez problemu zbiera włókna, sierść zwierząt domowych, a także kurz, który utkwił głęboko w strukturze materiału.

Dobrym pomysłem jest też kupienie odkurzacza Electrolux Ergorapido do codziennego sprzątania. Przyda się, gdy zwierzę naniesie błota, rozsypie chrupki czy stłucze szklankę. Electrolux Ergorapido jest dostępny w 3 kolorach (stalowym ZB2901, zielonym ZB2924 i niebieskim ZB2923) plus model ekologiczny ZB2904G. Odkurzacze Ergorapido są wyjątkowo skuteczne dzięki cyklonicznej sile ssania. Praktyczne lampki LED oświetlają podłogę, a elektroszczotka i inne akcesoria umożliwiają dokładne sprzątanie. Pojemnik na kurz łatwo się wyciąga i opróżnia. Wypróbowaliśmy i ostrzegamy – ten odkurzacz uzależnia.

Pranie i odświeżanie
Pralka i suszarka to urządzenia, które będą bardzo przydatne. Posłanie i kocyki zwierzaka trzeba często prać, a jeśli pozwalamy mu także (lub sam sobie pozwala) siadać na kanapach i fotelach czeka nas też pranie narzut i pokrowców na poduszki. Pralka powinna być dość pojemna z dużymi wygodnymi drzwiami. Warto aby miała program prania delikatnego i wełny. Suszarka pomoże szybko wysuszyć uprane rzeczy. Szczególnie dobrze sprawdzi się suszarka z programami parowymi, ponieważ nie zawsze trzeba od razu wszystko prać, czasami wystarczy tylko odświeżyć ubrania czy koce przesiąknięte zapachem zwierzaka. Suszarka parowa ma jeszcze jedną zaletę – znacznie ułatwia prasowanie, a w wielu wypadkach prasowanie staje się w ogóle nie potrzebne. W ofercie Electrolux znalazłyśmy pralkę Electrolux Inspiration EWP11274TW oraz suszarkę kondensacyjną z funkcją pary EDI97170W.

  Mieszkanie w bieli

Na podstawie materiałów firmy Electrolux

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.