Strona główna » Zły odcień szarych ścian, co zrobić?

Urządzam domu. Salon postanowiłam pomalować na kolor szary dodając ocieplające wnętrze pomarańczowe dodatki (fototapeta, poduszki, doniczki). Pomalowałam salon farbą Dulux "szara poświata" i to był błędny wybór, bo zamiast szarych, mam lekko fioletowe ściany. Co z tym dalej zrobić? Przemalować całość? Jakie kolory dodatków pasuje do szarości?

Niestety przy malowaniu na szary kolor częstym problemem jest zły wybór odcienia. Sam przeżyłem to parę dni temu. Często kolor na próbniku wygląda zupełnie inaczej niż na ścianie. Wiele zależy też od oświetlenia owej powierzchni. W Pani sytuacji zdecydowałbym się na przemalowanie pokoju, ponieważ jakich dodatków byśmy nie dodali, to pokój i tak będzie sprawiał wrażenie zimnego i nieprzytulnego. Proszę zastanowić się nad farbą Dulux w odcienieach 00NN 31/000 lub 00NN 25/000 (numery kolorów podaję według próbnika kolorów Dulux).

Na przyszłość radzę przed kupnem farby kupić malą puszkę i pomalować nią kawałek ściany. I poczekac jak wyschnie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kosztów przemalowywania całego pomieszczenia.
Poniżej załączam  linki, do artykułów, które mogą być przydatne:
Szarość we wnętrzach

Łączenie różnych kolorów w mieszkaniu

Przygotowanie ścian do malowania

Pozdrawiam
Michał Zawadzki

  Zanim zaczniesz samodzielne malowanie - przeczytaj

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.