Strona główna » Zalety i wady szafy z drzwiami przesuwanymi

Zalety i wady szafy z drzwiami przesuwanymi

przez pytanieomieszkanie

Szafy z drzwiami przesuwanymi całkowicie zdominowały wszelkie inne rozwiązania. Zaczęło się od zabudowy wnęk, a teraz takie drzwi są również w szafach stojących po prostu przy ścianie, a nie we wnęce. I nic dziwnego – mają wiele zalet i są idealne do małych mieszkań.

Dlaczego właśnie do małych mieszkań? Dzięki drzwiom przesuwanym przed szafą nie musi być dużo miejsca, by wygodnie z niej korzystać. W praktyce wystarczy ok. 60 cm, czyli tyle, by można było przed nią stanąć.

Zalety
Szczególnie w małych sypialniach takie szafy zdają egzamin. Tuż przy szafie można postawić łóżko i nie matwić się, że będzie problem z otworzeniem drzwi, jakby to było w przypadku klasycznych otwieranych szaf.
Taka sama sytuacja jest w wąskich przedpokojach, gdzie czasem otworzenie drzwi szafy całkowicie blokuje przejście. I tu szafa w przesuwanym drzwiami jest najlepszym rozwiązaniem. Poza tym drzwi przesuwane to najczęściej stosowane rozwiązanie w przypadku szaf robionych na wymiar. Można je nawet budować na poddaszu, pod skosami.

Wśród zalet, poza oszczędnością miejsca, jest ciekawy wygląd tych szaf. Producenci oferują ogromny wybór wypełnień frontów. Poczynając od zwykłych luster, poprzez laminaty imitujące drewno lub kolorowe, fototapety, rattan, po modne szkło barwione zwane lacobel.

Wady
Są jednak i wady takiego systemu drzwi. Otóż kiedy dwie osoby korzystają z szafy jednocześnie, i chcą otworzyć różne części szafy, staje się to niemożliwe. Bowiem odsuwając jedne drzwi, umiemożliwiamy odsunięcie tych sąsiednich. Kolejnym problemem może być źle pracujący system prowadnic i kółek po nich jeżdzących. W kiepskiej jakości systemach mogą one pracowac głośno i mało płynnie. Kłopot z przesuwaniem drzwi może się pojawić, jeśli szafa nie jest dobrze zamontowana. Dlatego warto korzystać z profesjonalnej ekipy montażowej polecanej przez producenta szaf.

Na przykład w ofercie Black Red White są szafy Colin, w których można dowolnie dobierać poszczególne elementy. Korpus szafy dostępny jest w trzech rozmiarach (153, 183 oraz 220 cm) oraz w trzech kolorach: dąb sonoma, dąb wenge i biały. Wybierając kolorystykę drzwi przesuwanych mamy 17 wersji, w tym panele lakierowane oraz szklane. Co więcej, w szafach Colin możemy dobierać wyposażenie wewnętrzne, w zależności od rzeczy, jakie będą w niej przechowywane, możemy zdecydować czy potrzebujemy dodatkowe drążki, półki czy też szuflady.

  Fluorescencyjne dywany do pokoju dziecka

Zdjęcia www.brw.com.pl oraz Raumplus

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.