Strona główna » Z wyższej półki

Z wyższej półki

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nie ma lepszego miejsca niż półka dla przedmiotów takich jak książki, płyty, ramki ze zdjęciami czy ozdobne gadżety. Bez półki trudno też sobie wyobrazić przechowywanie porcelanowej zastawy czy efektownych, szklanych naczyń. Dlatego tak często półki stanowią wyposażenie mebli przeznaczonych do pokoju dziennego, jadalni, sypialni i przedpokoju.

Tradycyjne półki mocowane do ściany są nieodłącznym elementem każdej kolekcji mebli systemowych. W firmie Meble WAJNERT dostępne są zazwyczaj w kilku szerokościach od 90 do ok. 160 cm. Mogą być wykonane z tej samej płyty co cała kolekcja jak np. SUNSET czy BIANCA lub w połączeniu płyty ze szkłem jak np. w kolekcji SELENE.  Są też kolekcje, w których dwie półki połączone są ze sobą i mocowane jako całość jak np. w kolekcji GOLDEN i MALIBU.
Ze względu na dużą funkcjonalność półki mają najczęściej zastosowanie w aranżacjach stref telewizyjnych i tych przeznaczonych do pracy. Półki są też niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz kolekcjonerów, bo to dzięki nim można wyeksponować elementy kolekcji.  

Reguła w regale
Tak jak regał nie może obejść się bez półki, tak bez regału trudno byłby urządzić bibliotekę czy domowy gabinet. To regał jest w stanie pomieścić książki, których nie brakuje w żadnym domu, segregatory z dokumentami, a także ozdobne bibeloty.
Ponieważ jednak są przedmioty, których właściciele nie chcą udostępniać gościom, część półek w regałach ukrywana jest za drzwiczkami albo zamieniona na szuflady. Przykłady takich rozwiązań można znaleźć w regałach z kolekcji DOBLE, SELENE i BIANCA firmy Meble WAJNERT. Na szczególną uwagę zasługuje także dwustronny regał z kolekcji MALIBU, który jest meblem wolno stojącym i może służyć do rozdzielania różnych stref w jednym pomieszczeniu.

Za szkłem
Elegancką odmianę regału stanowią witryny z półkami wykonanymi ze szkła, które  efektownie prezentują się w wersji z oświetleniem ledowym. Światło przechodząc przez szklaną półkę zmienia barwę na delikatnie zielonkawą i dodatkowo podkreśla ułożone na niej przedmioty. Takie bryły dostępne są w kolekcjach GOLDEN, SUNSET i BIANCA.
Są jednak wnętrza, do których nie pasuje zielonkawe podświetlenie. W takim przypadku tradycyjne szkło, z którego wykonane są półki, musi zostać zastąpione diamentowym. Po przejściu przez nie światło nie zmienia barwy i pozostaje białe. Takie rozwiązanie znalazło zastosowanie m. in. w nowoczesnej czarno–białej kolekcji DOBLE  firmy Meble WAJNERT.

  Skrzynia albo stolik

www.wajnert.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.