Strona główna » Kolory dla dzieci – malujemy pokój dziecka

Kolory dla dzieci – malujemy pokój dziecka

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W pokojach dziecięcych królują pastele, czasem „ożywione” bardziej intensywnymi odcieniami. Zbyt jaskrawa kolorystyka ścian mogłaby na dziecko oddziaływać negatywnie – utrudniać zasypianie i wzmagać niepokój.

 

Kolory dla dzieci – pokój dziewczynki

Dziewczynkom przypisane są blade róże i fiolety. W pokoiku dziewczynki sielankową atmosferę wyczaruje rozbielony różowy Pink Lace 2081-60 i słodki Posy Pink 2080-60 marki Benjamin Moore.  Efektowną alternatywną dla różu może być niesłychanie delikatny fiolet White Violet 1408, który budzi skojarzenia z leśnymi fiołkami. 

 

Kolory dla dzieci – pokój chłopca

Tu najczęściej rodzice wybierają błękity z dodatkiem granatu. Konkretne propozycje kolorystyczne do pokoju dziecka prezentuje amerykański producent farb Benjamin Moore – błękit niczym włoskie niebo Bluette 813. Jeżeli pokój jest duży i starczy nam odwagi, możemy pomyśleć o marynarskim granacie Blue Nova 825. Będzie on ładnie kontrastował z białym łóżeczkiem czy innymi meblami  i jasnymi elementami wyposażenia pokoju. 

Kolory dla chłopca i dziewczynki

Uniwersalnym kolorem, który dobrze sprawdzi się w pokoju dziewczynki, ale i chłopca jest zieleń. Odcienie Country Green 540 i Stem Green 2029-40 będę miały relaksujący wpływ na malucha i sprawią, że z jego buzi nie zniknie uśmiech.
Innym kolorem, który można nazwać uniwersalnym jest kolor kremowy i jego różne odcienie.

 

Farby bezpieczne dla dziecka

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, od 2010 roku maksymalna dopuszczalna zawartość LZO w litrze matowej farby wewnętrznej wynosi 30 gramów. Amerykańskiej firmie Benjamin Moore & Co. udało się stworzyć matową farbę Natura™ 512 z zerową zawartością lotnych związków organicznych, niezależnie od intensywności koloru (nawet przy czarnym odcieniu poziom ten pozostaje na zerowym poziomie). Dzięki temu, stosując farby Natura™ do minimum ograniczamy ryzyko pojawienia się u domowników reakcji alergicznych.

  Satynowy Wrzos na ściany

więcej na www.benjaminmoore.pl

zdjęcia Benjamin Moore oraz Cameleo Decorative Coats

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.