Strona główna » Wykorzystaj zalety laminowanej płyty – meble dopasuj do gustu

Wykorzystaj zalety laminowanej płyty – meble dopasuj do gustu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Płyty meblowe

Płyty meblowe to jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli w różnego rodzaju wnętrzach. Stanowią praktyczną alternatywę dla wyposażenia tworzonego z drewna litego. Łatwość obróbki, estetyka i niska cena sprawiają, że jest to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób chcących stworzyć wymarzoną aranżację na podstawie własnego projektu. Częstym wyborem w tym przypadku okazują się laminowane płyty wiórowe dostępne w wielu kolorach i dekorach. Sprawdź ich zalety w projektowaniu mebli dla siebie.

Czym są laminowane płyty wiórowe?

Płyty laminowane wiórowe są tworzone najczęściej z trójwarstwowych, surowych płyt wiórowych, które poddawane są procesowi laminowania. Za pomocą prasowania ich powierzchnia pokrywana jest warstwą dekoracyjną – papierem rdzeniowym wzmocnionym żywicą. W tym momencie nabiera ona również określonej struktury.

Warto pamiętać, że wiórowa płyta po laminowaniu może być gładka lub porowata, np. w przypadku modeli imitujących drewno. Nie trzeba jej również dodatkowo zabezpieczać. Warstwa laminatu sprawia, że jej powierzchnia jest trwała i odporna na zabrudzenia.

Zalety mebli z płyt laminowanych wiórowych

Meble z laminowanej płyty wiórowej nie bez powodu cieszą się sporą popularnością wśród osób, które stawiają na indywidualne rozwiązania podczas urządzania swojego domu.

Bogata paleta kolorów oraz różnorodność w doborze wymiarów i struktur płyty meblowej stwarzają nieograniczone możliwości podczas projektowania idealnych mebli według własnego pomysłu. Jej wytrzymałość oraz trwałość wpływają na żywotność mebli, a sam proces ich produkcji nie sprawia problemów.

Laminowana płyta meblowa to materiał łatwy w obróbce, dzięki czemu nie ma przeszkód, by wykorzystać ją do stworzenia nieco bardziej skomplikowanych mebli czy elementów wyposażenia wnętrz.

Meble z płyty wiórowej – zachowaj oryginalność wnętrza

Płyty meblowe Kronospan dzięki szerokiej gamie kolorów i struktur pozwalają na odzwierciedlenie indywidualnej wizji projektantka dotyczącej wyglądu wymarzonych mebli w salonie, sypialni czy kuchni. Meble wytwarzane z płyty laminowanej wiórowej można dopasować do wszystkich styli wnętrzarskich – od nowoczesnych, po klasyczne aranżacje. Dostosowanie ich wyglądu i rozmiarów do danego pomieszczenia umożliwia stworzenie estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni dla każdego z domowników.

  Ekskluzywne akcesoria łazienkowe – wybierz swój styl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.