Strona główna » Wygodna kanapa do salonu

Są dwie wersje podejścia do sprawy wygodnej kanapy do salonu. Pierwsza jest nastawiona na mechanizację, czyli stosowanie różnego rodzaju udogodnień związanych m.in. z wykorzystaniem prądu, czyli unoszone elektrycznie zagłówki, podnóżki, różnego rodzaju gniazdka w meblach. Taka jest np. kanapa Salvador marki Bizzarto.
Druga to trend slow life, czyli mebel kojarzący wyłącznie z wypoczynkiem, niekoniecznie naszpikowanym nowościami technicznymi. Kanapa Arezzo marki Bizzarto jest tego dobrym przykładem.

Wygodna kanapa z zagłówkiem

Niezależnie od wersji wygodna kanapa w salonie powinna mieć zagłówek. Zagłówek nie jest oczywiście nowością, ale warto zwrócić uwagę na modele z regulowanym, wysuwanym zagłówkiem. Mebel może zachować niską formę, nie przytłaczać wnętrza, a jednocześnie dać nam maksymalny komfort – nie ma bowiem jak oprzeć głowę o zagłówek i odciążyć mięśnie karku. Tak jest w modelu Ascot – na zdjęciu poniżej.

Wygodna kanapa z udogodnieniami

W kanapach z kolekcji Salvador poziom pochylenia oparcia można regulować, dzięki elektrycznemu mechanizmowi. Pozwala to idealnie dopasować ustawienie do tego, co chcemy robić – czytać, korzystać z laptopa, jeść czy po prostu odpocząć. Przyciski regulacji ustawienia oparć są subtelne i eleganckie.
Półkę w boczku mebla można zmienić w wygodny stolik. Idealny, by położyć na nim laptop lub talerz z obiadem. Pod nią znajduje się pojemnik – schowasz w nim gazety lub piloty, by łatwiej zachować porządek. Pod półką jest listwa z gniazdami zasilającymi – nie musisz już szukać gniazdka, by podłączyć laptop do prądu. Superwygoda…

Kanapa klasyczna

Klasyczna kanapa Arezzo to kolekcja dla osób poszukujących wyrafinowanych rozwiązań. Wzornictwo kolekcji jest proste, bardzo minimalistyczne. Jej jedynymi ozdobami są ciekawie wykończony bok oraz półki wykończone naturalną okleiną. Dlatego kolekcja Arezzo nigdy nie wyjdzie z mody. Półki to nie tylko subtelna dekoracja, to także bardzo wygodny podręczny stolik, który w kilka chwil można zmienić w oparcie. Jego pochylenie możesz dostosować do swojej wygody.

  Meble wypoczynkowe niczym muszle - kolekcja Shelly Bizzarto

Zdjęcia Bizzarto

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.