Strona główna » Warto wiedzieć, by nie zniszczyć baterii

Warto wiedzieć, by nie zniszczyć baterii

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

 

Warto przestrzegać kilku zasad, by nie zniszczyć baterii łazienkowych czy kuchennych. Im bardziej będziemy się do tych zasad stosować, tym dłużej baterie dobrze wyglądać.

 

 

1. Baterii chromowanych, satynowanych, złoconych nie należy czyścić środkami chemicznymi, które zawierają składniki ścierne, kwasy, rozpuszczalniki lub chlor.
2. Do czyszczenia powinniśmy używać miękkiej ściereczki, aby nie porysować baterii.
3. Zanieczyszczenia z produktów pokrytych chromem lub satyną najlepiej usuwać łagodnymi środkami, jak np. płyn do mycia naczyń, a następnie spłukać czystą, letnią wodą i wytrzeć do sucha.
4. Powierzchnie ze złota należy pielęgnować za pomocą wody oraz delikatnej ściereczki bądź irchy.
5. Aby armatura efektownie błyszczała warto też po czyszczeniu delikatnie ją wypolerować.
6. Elementy wewnętrzne baterii jak głowice, regulatory ceramiczne, przełączniki natrysku, mocowania wylewek itp. powinno się konserwować specjalnym smarem silikonowo-teflonowym, który posiada atest uprawniający do kontaktu z wodą pitną. Jest to szczególnie ważne przy armaturze kuchennej.
7. Konieczne jest czyszczenie napowietrzacza, czyli perlatora. Najlepiej robić to raz w miesiącu. Należy wykręcić perlator, wypłukać jego sitko pod bieżącą wodą, ewentualnie odkamienić środkiem odkamieniającym, a następnie wkręcić napowietrzacz na miejsce. Zabieg ten gwarantuje bezproblemowe korzystanie z armatury.
Konsultacja i zdjęcie Grupa Armatura

www.grupa-armatura.pl

  Pokój dzienny w bloku

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.