Strona główna » Urządzamy salon połączony z kuchnią

[subtitle]Wersja I[/subtitle]

WERSJA_1

Kupiliśmy mieszkanie i nie mamy koncepcji na główną część, czyli pokój z aneksem kuchennym. Powinien łączyć trzy funkcje: kuchni, jadalni i aneksu wypoczynkowego. Jak to zrobić na 28 metrach?

Układ mieszkania pozostał niezmieniony. Kuchnia ma trzy części: zabudowa przy ścianie – szafki, piekarnik, płyta do gotowania, zlew; przy ścianie obok jest zabudowana lodówka i szafa cargo do sufitu; wyspa, w której są zaprojektowane 2 bardzo pojemne szafki 90 cm, z szufladami. Przy wyspie kuchennej proponuję ustawić stół. Powinien być rozkładany i w razie potrzeby można wysunąć go na środek pokoju. W holu, w przejściu do salonu proponuję dobudować dużą szafę na ubrania zamykaną drzwiami przesuwanymi. Warto zastanowić się nad przeniesieniem pralki do garderoby – łazienka stanie się wtedy bardzo komfortowa.

Projekt Kasia Walicka www.studio-zero.pl

[subtitle]Wersja II[/subtitle]

WERSJA_2(3)

W tej wersji proponuję przeniesienie ciągu kuchennego na przeciwległą ścianę. To zoptymalizuje wykorzystanie powierzchni. Okno balkonowe w tym układzie nie jest blokowane, a jednocześnie kąt wypoczynkowy jest bardziej komfortowy. Tym razem polecam okrągły stół. Ten układ jest zdecydowanie bardziej przestrzenny.

Projekt Kasia Walicka www.studio-zero.pl

  Kuchnia w stylu industrialnym

Może Cię zainteresować: