Strona główna » Urządzamy klasyczną sypialnię

Jak stworzyć sypialnię w klasycznym wydaniu? Zacznijmy od wybrania palety kolorów – wnętrza klasyczne to domena stonowanych barw: beżowego, brązu, szarości i kremowego.

Gotowe odcienie znajdziemy np. w linii farb Akrylit W „Lekko jak z płatka” marki Dekoral. Aby pomieszczenie nie było monotonne, warto zestawić dwa kolory. Ściany pokryjmy ciemniejszymi farbami (ciepłe kakao lub burza piaskowa) natomiast do sufitu użyjmy barw jaśniejszych (migdałowego lub jasnego). W ten sposób nie tylko dodamy wnętrzu spokoju i wytworności, ale też powiększymy je optycznie. Z kolei podłoga powinna być koniecznie drewniana – najlepiej w ciemnych odcieniach jak orzech, wiśnia bądź mahoń. Całość dobrze jest uzupełnić białymi, zdobnymi listwami sufitowymi, które dodadzą elegancji.
Przejdźmy teraz do wyposażenia naszej sypialni w meble oraz dekoracje. Meble w klasycznych pomieszczeniach utrzymane są zazwyczaj w ciemnym brązie lub bieli. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie wyrazistego drewna z jasnymi obiciami. Główny mebel czyli łóżko nie może być małe. Dobrze dopełnić je ławeczką. Nie zapomnijmy też o szafce nocnej oraz stoliku i fotelach (np. w stylu empire), które ustawimy pod oknem.
Czas już na dekoracje. Wbrew pozorom nie może być ich zbyt wiele, powinny natomiast być wyraziste. Łóżko przykryjmy jasną narzutą z marszczonej tkaniny i połóżmy na niej kilka poduszek z roślinnymi motywami. Na szafce i stoliku postawmy natomiast ozdobne lampy (np. w odcieniu polerowanego mosiądzu). Dołóżmy gdzieniegdzie kilka drobiazgów, takich jak zdjęcia w stojących ramkach lub zegarek. Jeśli mamy ochotę możemy również wprowadzić do wnętrza więcej tkanin: mały, klasyczny dywan lub ciężkie, wzorzyste zasłony.

Konsultacja i zdjęcie Dekoral

  Mieszkanie w pastelach - kobiecy apartament

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.