Strona główna » Wybieramy baterię do łazienki

Baterie łazienkowe są tym dla wnętrza, czym buty dla ubioru. Odpowiednio dobrane baterie do łazienki podkreślą jego charakter i sprawią, że całość będzie wyglądać spójnie i elegancko. Warto trochę oszczędzić i kupić taką, która naprawdę nam się podoba. Oprócz wzornictwa ważna jest też jakość wykonania. Bo baterie potrafią się psuć, a wymiana ich na nowe jest dość kłopotliwa.

Nowoczesna łazienka

Oferta rynkowa wyposażenia łazienek jest obecnie naprawdę urozmaicona. Dostosowana do różnych gustów i potrzeb. Od klasycznej prostoty, poprzez modernistyczne formy, aż do wyszukanych elementów w stylu dawnych dworków. W łazienkach coraz odważniej pojawia się kolor. Już nie tylko w postaci barwnych kafelków, ale także kolorowej ceramiki sanitarnej. Coraz popularniejsze robią się motywy roślinne lub kwiatowe. Wkracza też moda eko. Naturalnie producenci baterii dostosowują swoją ofertę do panujących trendów. Bo baterie muszą pasować do całości. Powinny też mieć wymiar praktyczny. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy utrudniony jest dostęp do kurka, rączki czy przycisku lub, gdy strumień wody powoduje zachlapanie powierzchni poza ceramiką. Wysokie baterie stojące przydadzą się przy umywalkach, w których będziemy wykonywać również czynności wykraczające poza codzienne płukanie rąk (np. napełnianie większych pojemników). Nawet typowo dekoracyjne elementy, jak popularne ostatnio mechanizmy podświetlające wodę, mają swoje pragmatyczne zastosowanie dzięki systemowi barw, wskazujących na jej temperaturę.

Geometria w bateriach

Łazienki coraz bardziej przypominają obrazy malarskie z okresu kubizmu, głównie przez wykorzystanie geometrycznych motywów w aranżacji przestrzeni. Duże wzory na płytkach, półokrągłe kabiny prysznicowe, czy kwadratowe kształty baterii umywalkowych są elementami tworzącymi przestrzeń nowoczesnej łazienki. Stożki, walce, kule, trójkąty, to najmodniejsze kształty, które znajdziemy w wannach, umywalkach czy armaturze. W ten trend wpisują się również baterie firmy Oras: bazująca na kształcie koła bateria z ekskluzywnej kolekcji Il Bagno Alessi Dot czy przypominająca trójkąt o łagodnych liniach bateria Oras Il Bagno Alessi One. Ciekawą propozycją jest linia Oras Cubista zaprojektowana właśnie w duchu kubizmu: podstawa to walec, a wylewkę tworzą prostokąt i trójkątne boki. Te wyraźne kształty widać szczególnie dobrze w modelu bezdotykowym.

  Kolorowe armatury marki Kludi

Wzornictwo nagrodzone

Bateria KLUDI BALANCE łączy w sobie kombinację gładkich płaszczyzn i łagodnych krzywizn. Jej charakterystycznym elementem jest uchwyt, przypominający skrzydło wzbijającego się do lotu ptaka. Ma on funkcję nie tylko estetyczną, lecz także własności ergonomiczne. Bateria KLUDI BALANCE została w tym roku wyróżniona prestiżową nagrodą iF product design award, przyznawaną produktom o najlepszym wzornictwie.


Bidetta do małej łazienki

Rączka Bidetta to oryginalne rozwiązanie proponowane przez firmę Oras, które doskonale sprawdzi się w małej łazience. Połączona z baterią długim wężem pozwala swobodnie napełniać wodą duże naczynia, utrzymywać higienę osobistą czy czyścić łazienkę. Dostępna jest z odpowiednio skonstruowanymi bateriami jednouchwytowymi Oras.

na podstawie materiałów firm: Madix, Oras i Kludi

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.